Zapamiętywanie informacji

0
1893

Sposoby, aby pomóc

Jaki był numer telefonu mojego dentysty z urzędów? Gdzie zaparkować samochód? Jaka jest nazwa nowego współpracownika, który jest chodzenie do mnie, ja spotkałem go wczoraj! Każdy z nas nieustannie zalewani informacjami. Niektóre z nich możemy pozwolić przejść tuż obok, ale inni musimy zatrzymać się na chwilę, a jeszcze inni będziemy musieli przez miesiąc, rok lub całe nasze życie.

Dobrą wiadomością jest to, że nasza pamięć ma praktycznie nieograniczoną pojemność. Ludzie mają różne sposoby na zapamiętywanie informacji.

Włącz zainteresowanie. W celu stworzenia czegoś w pamięci, musisz być zainteresowany. Znajdź interesujący aspekt informacji lub osoby, którą starajsz się zapamiętać. Jednym ze sposobów jest utworzenie obrazu mentalnego. Korzystanie z obrazów zdecydowanie zwiększa pamięć. Im bardziej dziwaczne lub kreskówkowe obrazy, tym bardziej prawdopodobne jest to, że je zapamiętasz. Rzeczy, które są nudne i nieoryginalne są trudniejsze do zapamiętania, ponieważ mieszają się z innymi wspomnieniami. Przypuśćmy, że trzeba pamiętać, aby jutro oddać parasol sąsiada, kupić bochenek chleba w supermarkecie i wymienić opony. Wyobraź sobie duży bochenek chleba idący ulicą, trzymający parasol, z oponą wokół talii. Stworzenie takiego silnego, absurdalnego wyobrażenia angażuje umysł i zwiększa szansę zapamiętania.