Włoskie wakacje!

0
320
Włoskie wakacje!

Włochy to jedno z tych państw, do których warto się udać na zwiedzanie o każdej porze roku. Niemal każde miasteczko, nawet te, których nie sposób znaleźć w przewodnikach turystycznych, zasługuje na zainteresowanie. Neapol to jedno z tych miast, które na kartach historii zapisały się w niezbyt pozytywny sposób, aczkolwiek obecnie jest turystycznym rajem dla osób spragnionych doświadczyć iście włoskiego klimatu. Zasłynęło przede wszystkim z tego, że to właśnie tutaj narodziła się jedna z najgroźniejszych włoskich mafii, które do tej pory mają ogromne wpływy niemal w każdej strukturze kraju. Niemniej, jest to miejsce z ogromnym potencjałem, przepięknymi krajobrazami, mnogością atrakcji oraz przepysznym jedzeniem.

Gdzie warto się udać, będąc w Neapolu?

Takich miejsc jest całkiem sporo, aczkolwiek na turystach największe wrażenie robi Zatoka Neapolitańska oraz ciągnąca się wzduż promenada z szeregiem klimatycznych restauracji i knajpek z najlepszymi owocami morza na świecie. Zatoka Neapolitańska to przede wszystkim kamieniste wybrzeże z drobnym wyjątkiem w postaci kilkumetrowej dosłownie plaży piaszczystej. Ten niewielki skrawek jest poniekąd atrakcją turystyczną, ponieważ wszyscy pragną zobaczyć najmniejszą przypuszczalnie plażę na świecie. Z tego miejsca rozpościera się bajeczny widok na morze oraz znajdującego się w oddali Wezuwiusza. To również tutaj można podziwiać Castel dell’Ovo, czyli Zamek Jajeczny. To nadmorska forteca, która swoją nazwę zawdzięcza legendzie o Wergiliuszu, który miał posiadać jajo o niezwykłych właściwościach.

Starówka

Wielu ludzi uważa, że stare miasto to największa atrakcja miasta zaraz po Zatoce Neapolitańskiej. Nie sposób się z nimi nie zgodzić, zwłaszcza gdy należymy do tej grupy turystów, którzy pragną na własnej skórze przekonać się, czym jest prawdziwie włoski klimat. Stare miasto to ogromna plątanina wąskich uliczek usytuowanych na różnych poziomach. Można odnieść wrażenie, że ta część miasta jest wielopiętrowa. Charakterystycznym i integralnym elementem tej plątaniny są niezliczone ilości motorowerów i motocykli, które są tutaj najczęściej używanym środkiem transportu. Hałas pojazdów jest tak charakterystyczny, że właściwie nie sposób pomylić go z żadnym innym miejscem na świecie. Również na starym mieście będzie można podziwiać jedyną pracę w okolicy stworzoną przez brytyjskiego artystę Banksy’ego. Praca znajduje się na jednej z wąskich uliczek. Znajduje się na elewacji użytkowego budynku, choć mieszkańcy zadbali o odpowiednie zabezpieczenie w postaci ramy z pancerną szybą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here