Wczasy na Arubie

0
450

Raj na ziemi- czy owe miejsce w ogóle istnieje? Gdy odpowiedź brzmi tak tak, to naturalnie jest nim Aruba. Niewielka wyspa została odszukana przy końcu XV wieku przez hiszpańskich żeglarzy. Aktualnie jest niepodległym rejonem Niderlandów i przynależy do Ameryki Środkowej.
Szczęśliwa Wyspa mieści się na południowym brzegu Morza Karaibskiego, w przybliżeniu trzydzieści km na północ od Wenezueli.

Klimat na Arubie umila spędzanie tu wczasów. Klimat podrównikowy przynosi nam wysokie temperatury oraz niewielkie zagrożenie ulewy. Pewnie z uwagi na warunki pogodowe pierwszorzędnym resortem przemysłu jest przemysł turystyczny. Urlopowiczów kuszą na pewno cudowne, piaszczyste wybrzeża. Mimo tych najlepszych warunków nie trzeba się bać przesadnego tłumu odpoczywających, albowiem wyspa leży w niemałej odległości od najbardziej popularnych miejsc turystycznych Karaibów.

Przyroda nie jest zbytnio rozwinięta. Dominują tu duże kaktusy jak też palmy. Perła wyspy, czyli przepiękne plaże umiejscowione są wzdłuż pn i zach brzegu. Kuszą one mnóstwo wypoczywających, którzy potrafią spędzić cały dzień opalając się. Wczasowicze bardziej ruchliwi odkryją tu również wiele fascynujących rozrywek. Możliwe są tu rejsy małym statkiem ze szklanym dnem, surfowanie, kitesurfing, eskapada motorówkami, oraz nurkowanie. Lecz trzeba zwiedzić również regionalną holenderską architekturę kolonialną.

Wyśmienite przykłady odnajdziemy w centrum wyspy – Oranjestad. Poczujemy się tu prawie jak w Amsterdamie bądź Utrechcie. Różnokolorowe budynki bez reszty wyglądają jak te będące na ulicach w Holandii. W Oranjestad koniecznie należy zwiedzić Fort Zoutman z końca osiemnastego wieku tak jak położoną obok wieżę Wilhelma III. Musimy także zobaczyć utworzoną przez hiszpańskich misjonarzy Kaplicę w Alto Vista.

Na Arubie znajdują się bardzo dobrze rozwinięte sieci restauracji tak jak lokale, gdzie można znakomicie bawić się całą noc. Ujrzymy tu restauracje z różnych stron Ziemi, w związku z tym każdy będzie uszczęśliwiony. Po wyśmienitej kolacji możemy imprezować w jednym z wielu nocnych dyskotek. Ci z żyłką hazardzisty mają sposobność wypróbować swojego szczęścia w paru kasynach. Także sieć hotelowa jest wzorowo rozwinięta, a obiekty hotelowe dobrze wyposażone.

Przeciętny człowiek na pewno nie wie o obecności tego typu wysepki jaką jest
One Happy Island”. To przyczynia się do tego, że jest możliwość spędzić wakacje w pięknym miejscu bez ogromnego tłumu turystów. Wybierając się na tę wyspę bez wątpienia nie będziemy nieusatysfakcjonowani. Wszak nie bez przyczyny Aruba  nazywana jest „One Happy Island” a zatem Szczęśliwą Wyspą.