Wakacje na południu Europy

0
339
Wakacje na południu Europy

Nowoczesna turystyka oferuje nam wiele możliwości. Podróże po odległych zakamarkach świata stają się coraz to powszedniejsze. Niejednokrotnie zapominamy jakie piękne miejsca znajdują się na rodzimym kontynencie. Z pewnością zaskakująco pięknym europejskim krajem jest Chorwacja.

Łagodny śródziemnomorski klimat, 1000 wysp, ponad kilometr kontynentalnej linii granicznej to nieliczne atrakcje tego olśniewającego miejsca. Panorama na estetyczne, błękitne wody Adriatyku, morze, słońce i miasta zbudowane na wzór wenecki robią wspaniałe wrażenie. W kuchni dominują lekkie posiłki złożone ze świeżych owoców morza. Dzisiejsze miasta mają wspaniale rozbudowane noclegi, restauracje i nocne rozrywki.

To właśnie dzięki temu Chorwacja jest w szeregu przypadków odwiedzana przez wędrowców z całego świata. Klimat w tym państwie jest wybitnie zróżnicowany. W lecie i w zimie klimat jest niezwykle łagodny. wspaniałe warunki powodowe przyciągają tutaj rzeszę turystów. Chorwacja może być doskonałym pomysłem na familijną, niezapomnianą wycieczkę i niezwykłą przygodę.

Kto z nas nie kojarzy Włoch? Luksusowe, kulturalne państwo o cudownym klimacie od wieków ożywiało malarzy oraz poetów. Dziś legendarne miasta takie jak Wenecja, Florencja czy Neapol stały się powszechnymi stolicami mody i stylu. Kapitalna baza hotelowa, noclegi, kluby i puby, a przede wszystkim włoskie restauracje są bajecznymi atrakcjami tego państwa. Będąc tam ktokolwiek czuje się jakby był w kulturalnym ośrodku Europy. W większych miastach niezwykle w szeregu przypadków organizowane są festiwale kulturalne.

Z pewnością nie wolno się tam nudzić. Od zawsze miasto to pociągało w szczególności cudownym klimatem. Temperatury latem są znacznie łagodniejsze na północy niż na południu. Północ jest obszarem o gigantycznej wilgotności. Włochy cieszą się cudowną pogodą cały rok, jednakże najlepszymi miesiącami do odwiedzin są kwiecień i czerwiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here