Techniki Masażu

0
731

Masaż gorącymi kamieniami

Jak sama nazwa wskazuje, masaż gorącymi kamieniami wykorzystuje podgrzewane kamienie. Wykorzystywane kamienie uprzednio są podrzewane w wodzie. Po uzyskaniu temperatury roboczej są umieszczone na określonych częściach ciała. Ciepło z kamieni wnika w mięśnie,przez co dochodzi do rozciągania włókien mięśniowych i poprawia krążenie. Kamienie są używane do masażu strefy, podczas gdy nadal są ogrzewane. Masaż gorącymi kamieniami jest używany na całym ciele, z wyjątkiem twarzy i łagodzi ból i napięcie mięśni, poprawia elastyczność mięśni i zwiększa ukrwienie.

Masaż Shiatsu

Ta wschodnia technika to orientalny masaż, podczas którego masażystka wykorzystuje palce i kciuki jako punkty nacisku akupunktury na ciele. Niektórzy masażyści nawet użyć łokcie i kolana podczas sesji masażu. Punkty nacisku są manipulowane przez stukanie, wyciskanie, otarcia i głęboko sondowania, które uwalnia i przywraca przepływ energii w organizmie. Technika ta łagodzi ból i rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie krwi w całym ciele.

Nerwowo-mięśniowe masaże

Ta szczególna technika skupia się na konkretnych mięśniach. Masażystka będzie koncentrować się na tym konkretnym obszarze i zlokalizuje punkt tego mięśnia, który jest przyczyną problemu.