Skarby Irlandii: półwysep Ards

0
347
Skarby Irlandii: półwysep Ards

Ten kraj może się pochwalić wyjątkowym klimatem oraz kulturą, która przyciąga turystów w równie wielkim stopniu, jak piękne krajobrazy. Irlandia to jeden z ulubionych kierunków turystycznych wypraw Polaków, który już dawno został doceniony przez biura podróży. Wycieczki po zabytkowych miastach cieszą się tu największa popularnością. Warto jednak zwrócić uwagę i na te zakątki, które przyciągają nieco mniej znanymi zabytkami i wspaniałą scenerią. To właśnie te czynniki sprawiają, że Irlandia jest krajem cenionym przez miłośników podróży. W gronie ofert, które turystom przedstawiają biura podróży, coraz ważniejsze miejsce zajmuje zatem półwysep Ards. Co można zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?
Półwysep Ards to piękne widoki i ciekawe miejscowości, których zwiedzenie może turystom dostarczyć wielu mocnych wrażeń. Jednym z najważniejszych miasteczek jest tu Comber, które przyciąga głównie swym historycznym charakterem. Tutejsze parterowe domy mają wiele uroku, podobnie jak czynny do dziś zakład lniarski. Wiele uroku ma również miasteczko Kircubbin, znane z pobliskiego toru wyścigowego. To największy obiekt tego typu na terenie Irlandii Północnej, który – co jest dodatkową atrakcją dla turystów – powstał na terenie zbudowanego w czasie wojny lotniska. Dziś to miejsce jest ciekawostką dla gości, z kolei dla Irlandczyków, znanych z zamiłowania do wyścigów samochodowych, to jedno z najważniejszych miejsc w kraju. Miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić w czasie wycieczki po Ards, jest też Szare Opactwo. Ta malownicza dziś wioska może się pochwalić długą historią, która ściśle wiąże się z losami tutejszego opactwa cystersów. Klasztor z końca XII wieku, który można zobaczyć w tym miejscu, zalicza się do najważniejszych zabytków sakralnych na terenie kraju i z pewnością zasługuje na uwagę. Irlandia może się pochwalić również tak ciekawą wioską, jaką jest pobliska miejscowość Mount Stewart. Tu najcenniejszym zabytkiem jest wspaniała rezydencja z XVIII wieku, wokół której rozciąga się wspaniały ogród. Miłośników przyrody i pięknych widoków może z kolei oczarować zatoka Strangford Lough. Na jej terenie znajduje się wiele maleńkich wysp, dzięki których krajobraz tej części kraju staje się wyjątkowo atrakcyjny. Sama zatoka przyciąga też ornitologów oraz tych turystów, którzy chcą ujrzeć jedno z najważniejszych skupisk kaczek i łabędzi na terenie Irlandii.
Biura podróży nie bez powodu doceniły tereny tego półwyspu. Ards to malowniczy zakątek kraju, a wycieczki po nim to szansa na zwiedzenie wielu ciekawych zabytków. Tu żaden turysta nie będzie narzekał na nudę, a wypoczynek w pięknym otoczeniu każdemu sprawi wiele radości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here