Przestań ubierać się jak nastolatek – dorośnij!

0
391

Przestań ubierać się jak nastolatek – dorośnij!

To, że pracujesz w branży kreatywnej i twój szef nie wymaga, abyś na co dzień wciskał się w elegancki garnitur to jeszcze nie powód, dla którego na co dzień miałbyś chodzić wyłącznie w tenisówkach, zmęczonych jeansach i białym, luźnym podkoszulku.

Nie wypada pokazywać się w bluzie z kapturem

W wieku 20-25 lat szafa każdego mężczyzny powinna przejść gruntowną (nie, nie delikatną) modernizację. Z twojej garderoby powinny zniknąć w końcu wygniecione T-shirty, spodnie z krokiem w kolanach i sportowe bluzy, w których kapturach zmieściłby się mały kangur. Po domu chodź w czym chcesz, ale na spotkaniach z przyjaciółmi, klientami i dziewczyną powinieneś tak, jak na dojrzałego faceta przystało. Po prostu.

Tymi poradami zmienimy twoją szafę

Zapomnij o czarnych kolorach raz na zawsze

Nie wiemy kto wmówił ci, że czarny kolor jest uniwersalny, ale chciał ci prawdopodobnie zrobić na złość. To jeszcze nie znaczy, że ze swojej szafy miałbyś pozbyć się absolutnie wszystkich ubrań, które nie przypominają barwą jaskrawopomarańczowej kurtki z Dnia Świra, ale utrzymywanie całej swojej garderoby w kolorach monochromatycznych nie jest dobrym pomysłem.

Jeśli nie radzisz sobie w kolorach, o pomoc poproś koleżankę – ewentualnie poruszaj się w barwach bezpiecznych, tj. biel – granat – brąz. Na większą ekstrawagancję możesz pozwolić sobie jeśli chodzi o skarpetki (patrz tutaj: http://koloroweskarpetki.pl/15-skarpety-sportowe), poszetki, krawaty i muchy.

Zaprzyjaźnij się w końcu z chinosami

Możesz nam wierzyć lub nie, ale chinosy to najbardziej uniwersalne spodnie, jakie możesz założyć na siebie. Te zwężane będą odpowiednie do pracy, na spacery po mieście, zakupy i spotkania z kobietami – te z zaprasowanymi nogawkami na kant to świetna alternatywa dla typowych spodnie garniturowych.

W okresie wiosny i lata noś te wykonane w 100% z bawełny, a zimą odpowiednie będą te z wysokogatunkowej wełny.

Pozbądź się zbyt dużych ubrań

Ta porada dotyczy każdego elementu twojej garderoby. Niedopasowana koszula będzie nie tylko utrudniała ci komfortowe zasiadanie za biurkiem, bo za każdym razem będziesz musiał wciągać ją za pasek, a za o dwa rozmiary za duże spodnie ściśnięte paskiem to jeden z tych błędów, które po prostu nie powinny ci się zdarzać. Może i w gimnazjum jakoś to przechodziło, ale teraz to na pewno nie jest dobry pomysł.

Dbaj o swoje obuwie każdego dnia

Buty z naturalnej skóry wymagają szczególnego traktowania. Powinieneś umieć sprawnie posługiwać się szczotką, delikatną ściereczką z mikrofibry, prawidłami, woskiem i pastą. Nie kręć głową – to wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby ci się wydawać.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułO dietach i odchudzaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here