Najlepsze i najbardziej przydatne aplikacje dla podróżników

0
546
Najlepsze i najbardziej przydatne aplikacje dla podróżników

 Podróżując, zawsze znajdziecie jakieś problemy, które możecie ominąć, instalując aplikację na telefon. Na przykład apka od google maps pozwoli Wam odnaleźć się nawet na końcu świata. Ok, nie przedłużajmy więcej i poznajcie naszym zdaniem najważniejsze aplikacje w podróży, bez których nie wyobrażamy sobie wyprawy gdziekolwiek.

APLIKACJE DLA PODRÓŻNIKÓW

Google Maps
Nr 1 dla nas to aplikacja Google Maps, dzięki której odnajdziecie się nawet na końcu świata. Doprowadzi Was w każde miejsce, pokaże trasę autem, autobusem czy pieszo, a także pokaże natężenie ruchu i przewidywany czas podróży. Sprawdzicie rekomendacje dotyczące atrakcji lub zobaczycie zdjęcia potraw w restauracji. Znajdziecie odpowiedni przystanek autobusowy i sprawdzicie rozkład jazdy. Dodatkowo w każdym miejscu na ziemi możecie przypiąć pinezkę, dzięki której odnajdziecie swój nocleg czy pyszną restaurację.

TripAdvisor
Nr 2 na naszej liście aplikacji mobilnych to TripAdvisor. Jesteście spakowani i nie wiecie, co chcecie zobaczyć w miejscu, do którego się udajecie? Właśnie w tej aplikacji znajdziecie potrzebne informacje, gdzie można miło spędzić czas lub co zwiedzić. W aplikacji znajdziecie także godziny otwarcia wszystkich restauracji czy atrakcji turystycznych. Większość hoteli, restauracji, zabytków i miejsc posiada rekomendacje wraz ze zdjęciami wystawione przez użytkowników tej aplikacji, przez co możecie sprawdzić, jak wygląda okiem innych podróżników. Warto przed wyjazdem czy w trakcie sprawdzić swój cel podróży tak, aby nie rozczarować się na miejscu.

Uber / Grab
Nr 3 to Uber lub Grab. Podróżowanie z tymi aplikacjami to „bułka z masłem”. Wyznaczacie trasę, którą chcecie pokonać, a aplikacja przeliczy Wam, ile wyniesie koszt przejazdu. Gdy zamówicie kierowcę, najbliższy z nich podjedzie i dostarczy Was w wybrane miejsce. Jeśli chcecie zamówić kierowcę na lotnisko, polecamy oddalić się od lotniska, przez co przejazd może być dużo tańszy.

Google Translate
Aplikacja nr 4 to Google Translate. Ta apka daje możliwość podróżowania nawet tym, którzy nie znają języka. Wystarczy włączyć nagrywanie, powiedzieć do niej a ona przetłumaczy naszą rozmowę lub tekst na wybrany język. Często na wyjazdach z głowy wylatują nam najprostsze słówka, tak więc aplikacja raz-dwa nam je przypomni.

Revolut
Nr 5 to Revolut. Aplikacja pozwala wymieniać pieniądze online w kilkudziesięciu walutach bezprowizyjnie, po kursie NBP. Dodatkowo zakładając ją, z naszego linku afiliacyjnego możecie otrzymać 25zł na start. Największym atutem tej karty jest to, że prowadzenie jej jest darmowe. Płacąc aplikacją np. za zakup biletów lotniczych można podzielić rachunek od razu ze swoimi znajomymi.

Settle Up
Nr 6 to Settle Up – to apka, która pomoże Wam nadzorować wyjazdowy budżet. Bardzo często podróżujecie w grupie, w wielu punktach kupując bilety, czy płacąc w restauracji, otrzymujecie jeden rachunek. Po całym dniu czy wyjeździe przychodzi czas rozliczenia i ciężko sobie przypomnieć, obliczyć kto, ile i komu jest winny. Tutaj czarno na białym aplikacja obliczy Wasze finanse bez zbędnego marnowania Waszego czasu i szukania paragonów.

XE Currency
Nr 7 niezbędna w podróży go XE Currency – aplikacja pokazująca aktualne kursy walut, działa także w trybie offline. Będąc za granicą, mamy do czynienia z inną walutą, ceny wyrażane czasem setkach, tysiącach i łatwo się pogubić, bo przecież nie każdy z nas jest matematykiem. Dzięki niej łatwo odnajdziecie się i nie zrujnujecie zaplanowanego budżetu.

A Ty, z jakich aplikacji w podróży korzystasz jak najczęściej ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here