Najlepsze buty męskie na zimę

0
493

Nie tylko kobiety mają problem z doborem odpowiednich butów na zimę. Mężczyźni również nie mają łatwego wyboru. Najprostszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w sportowe trapery. Jednak nie do każdego stroju pasują buty tego typu. Nie każdy mężczyzna również lubi sportowy styl. Co więc mają zrobić? Przejrzeć ofertę producentów skierowaną właśnie do nich. Co mogą w niej znaleźć? Obuwie, które będzie ciepłe, ale jednocześnie będzie pasowało np. do garnituru. Propozycje dla mężczyzn są nie mniej zróżnicowane niż dla przedstawicielek płci przeciwnej.

Dla mężczyzn wygląd butów nie jest najważniejszy. Nie oznacza to oczywiście, że w ogóle nie przywiązują do niego wagi. Ważniejsza jest jednak funkcjonalność butów. Powinny one łączyć w sobie trwałość, komfort noszenia i, wspomniany wcześniej, wygląd. Męskie kozaki wyglądają na pierwszy rzut oka jak eleganckie półbuty. Jednak odpowiednie ocieplenie w środku sprawia, że sprawdzają się idealnie podczas mroźnej aury. Wizytowe obuwie zimowe dla panów wykonane jest najczęściej z czarnej skóry, często błyszczącej, sznurowane tuż nad kostką. Czerń jest przeważającym kolorem, jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy modeli w innych kolorach, np. brązowym czy szarym.

Niesłabnącą popularnością cieszą się buty sznurowane, jednak bez problemu można spotkać również modele zasuwane na zamek lub zapinane na rzepę. Niezmienna jest jedna cecha tego typu butów: wszystkie posiadają płaską i solidną podeszwę. Może wygląda ona niepozornie, jednak sprawdza się idealnie w deszczowe i śnieżne dni. W tym względzie mężczyźni nie mogą wybierać jak kobiety, pomiędzy obuwiem na koturnie, płaskim lub na obcasach. Jednak ciężko wyobrazić sobie męski buty z inną podeszwą. Nawet gdyby producenci zdecydowali się wprowadzić taki model, rzadko który mężczyzna odważyłby się je założyć. Może z wyjątkiem modeli na wybiegu i kontrowersyjnych gwiazd.

W ostatnim czasie bardzo modne stały się męskie kozaki w stylu kowbojskim, których wysokość cholewki nie przekracza kostki. Tego typu buty prezentują się dobrze w połączeniu z każdym rodzajem spodni, począwszy od dżinsów, a na spodniach od garnituru skończywszy.
Niesłabnącą popularnością cieszą się również nieśmiertelne glany, sięgające po połowy łydki.