Milno – turystyczna miejscowość nad morzem dla każdego

0
217
Milno – turystyczna miejscowość nad morzem dla każdego

Mielno istnieje na polskim wybrzeżu już od trzynastego wieku. Przez kilkaset lat była to jedynie rybacka osada. W dziewiętnastym i dwudziestym wieku nastąpiło wiele zmian w obyczajach. Jedną z nich było rozpoczęcie kąpieli w morzu. Dzięki temu, małe, żyjące własnym życiem osady zaczęły przeobrażać się w dobrze znane dzisiejsze kurorty. Kiedyś głównym sposobem na utrzymanie się mieszkańców Mielna był połów ryb. Obecnie turystyka to najważniejsze źródło dochodu. Dzięki dużemu zainteresowaniu wśród turystów dogodnych noclegów w Mielnie jest coraz więcej. Baza noclegowa rozwija się w zawrotnym tempie, a obecnie jest na najwyższym poziomie. 

Miejscowość z kilkuset letnią historia może pochwalić się kilkoma zabytkami architektury. Położenie między morzem, a jeziorem to kolejny, tym razem naturalny atut Mielna. Pomimo tego w miejscowości powstają coraz to nowe atrakcje turystyczne. Jedną z nich jest powstały kilka lat temu Park Linowy Tukan. Oferuje on łącznie cztery trasy: dziecięcą, średnią, trudną oraz szkoleniową. Przed pełnym korzystaniem z parku każdy użytkownik zostaje przeszkolony przez wykwalifikowanego instruktora. Podczas treningu porusza się trzy kwestie; zjazd tyrolski, spacer po linie i skok indiański. Ponieważ park znajduje się na otwartym powietrzu, może być nieczynny w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych (deszcz, buza, silny wiatr). Ceny wahają się od 10 do 40 złotych. Jedną z atrakcji oferowanych przez park są imprezy urodzinowe dla dzieci. Poza tym po wcześniejszym kontakcie telefonicznym można przygotować specjalną ofertę praktycznie dla każdego.

Mielno to duża i ciągle rozwijająca się miejscowość turystyczna. Oprócz aktywnego spędzania czasu zachwyci nas piękno bałtyckich plaż.  W tej miejscowości są one szerokie i zadbane. Możemy korzystać ze słońca i kąpieli wodnych. Jeśli jednak plażowanie to nie nasz żywioł mamy do dyspozycji piękną długa promenadę, po której można spacerować. Najlepszą porą na wędrówki jest zachód słońca. Widok z tego miejsca na różową taflą morza staje się długo pamiętnym obrazem z wakacji. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here