Lozanna i jej atrakcje

0
399
Lozanna i jej atrakcje

Czy można wymarzyć sobie ciekawszy cel wycieczki niż Szwajcaria? Ten kraj może zadziwić, a jego niezwykły potencjał już dawno dostrzegły biura podróży. Szwajcaria i jej atrakcje turystyczne z pewnością zasłużyły sobie na uwagę, a chętnych na odkrycie skarbów tego kraju nie brakuje. Wśród miast, w których warto zatrzymać się na dłużej w czasie wycieczki po tym kraju, znalazła się Lozanna. To jeden z najpiękniejszych i najważniejszych zarazem ośrodków miejskich nad słynnym Jeziorem Genewskim, którego zwiedzenie jest częstą propozycją niejednego biura podróży. Dlaczego warto odwiedzić to miasto? Czym może oczarować Lozanna?

Leżąca na północnym brzegu Jeziora Genewskiego Lozanna może oczarować już samym swym położeniem. Piękna okolica sprawia, że miasto to może stać się doskonałym punktem wypadowym dla wycieczek po okolicy. Wiele wspaniałych atrakcji czeka też w samym centrum tego pięknego miasta. Lozanna to z jednej strony ważny ośrodek turystyczny i przemysłowy, z drugiej – miasto pełne zieleni. Lozanna jest bez wątpienia doskonałym przykładem na to, jak wspaniale można wykorzystać środowisko naturalne oraz walory krajobrazowe do promocji. Piękne krajobrazy nie są jednak jedynym walorem tego miasta. Lozanna to miejsce mogące się pochwalić długą historią, o której do dziś przypomina tu wiele ciekawych zabytków. Wiadomo, że już w III wieku istniał w tym miejscy potężny gród otoczony fortyfikacjami, który 300 lat później stał się już siedzibą biskupstwa. Te najdawniejsze wydarzenia najlepiej świadczą o roli Lozanny w dziejach tej części Europy. Dziś jest on znana przede wszystkim jako siedziba Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz miasto przyjazne turystom. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Bez wątpienia najważniejszą atrakcją Lozanny jest tutejsze Muzeum Olimpijskie – obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki. Wielką popularnością wśród turystów cieszy się również pobliski zamek Vidy oraz pałac Rumine. Miłośnicy natury też znajdą dla siebie wiele atrakcji na terenie miasta. Czekają na nich zarówno parki miejskie, jak i fantastyczne rozarium znajdujące się w Dolinie Miłości. Z innych atrakcji, jakimi może się pochwalić to miasto, warto wymienić również średniowieczny kościół św. Franciszka oraz Muzeum Wzornictwa i Sztuki Stosowanej.

Różnorodne atrakcje, ciekawe placówki muzealne oraz malownicza okolica sprzyjająca amatorom aktywnego wypoczynku to bez wątpienia największe walory Lozanny. To dzięki nim stała się ona jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakim może się pochwalić współczesna Szwajcaria. Wycieczki po tym mieście oraz po jego najbliższej okolicy mogą stać się wielką atrakcją, a biura podróży starają się tak układać ich programy, by każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here