Kuchnia marzeń

0
348

Kuchnia to królestwo każdej kobiety, dlatego przy jej urządzaniu maja one zawsze decydujący głos. Możliwości jest obecnie bardzo wiele – nie tylko jeśli chodzi o sprzęty. Również kolory materiału, z jakiego możemy zamówić meble mogą przyprawić o zawrót głowy. Kilkanaście lat temu, wszystkie kuchnie były takie same, w bardzo podobnych kolorach. Dziś, dla odważnych, którzy zawsze kierują się moda czekają różne odcienie koloru pomarańczowego, zielonego. Nie mówiąc już o często wybieranym niebieskim i zielonym. Jak mówią projektanci, wszystko zależy od gustu i zasobności portfela. Płyty z których zrobione sa blaty mogą być naprawdę z granitu lub marmuru, nie dość, ze sa bardzo oryginalne to równie trwałe. Podobny wybór mamy także w kolorach płytek zarówno ściennych jak i podłogowych.

Musimy jednak pamiętać, ze moda na kolory zwykle szybko mija i z czasem niektóre z nich będą odbierane jako wręcz kiczowate. Należy się więc zastanowić, jak bardzo zależy nam na modzie, a jak bardzo na funkcjonalności. Kolory czarny i zielony nigdy nie wychodzą z mody. Nie mówiąc już o bardzo drogich kuchniach dębowych, które zawsze będą oznaka luksusu i wysokiej jakości. Może warto zainwestować większa kwotę na coś co sprawdzi się w każdym czasie? Jeśli nasze mieszkanie lub dom jest dla nas tylko przejściowym miejscem zamieszkania, lepiej skorzystać z gotowych zestawów, rezygnując z zamawiania mebli na wymiar. Po pierwsze wyprowadzając się na pewno nie zabierzemy ich za sobą. Po drugie następny właściciel nie musi być zainteresowany nasza zabudowana kuchnią. Kłopot więc zarówno dla niego, jak i dla nas.

Przy zabudowie mamy do wyboru wysokiej jakości sprzęty, dlatego wybierać należy naprawdę te najlepsze. Lepiej wydać więcej i nie mieć kłopotu z serwisem w przypadku ewentualnych awarii. Pamiętajmy też o wyciągu, który zniweluje zapachy, zwłaszcza jeśli mamy kuchnie połączona z salonem. Projekty niektórych sa tak unikatowe, ze ma się wrażenie że pochodzą z kosmosu. ceny zależą od materiału.