Kondycja to podstawa – kilka słów o sporcie

0
466

Kondycja to podstawa – kilka słów o sporcie

Brak kondycji to przypadłość, która coraz częściej dotyczy Polaków. Przyczyn jest wiele. Przede wszystkim nie mamy czasu na to by uprawiać jakikolwiek sport. Często wydaje nam się także, że dobra sylwetka wiąże się z wydawaniem na nią mnóstwa pieniędzy. Obalmy więc stereotypy i zastanówmy się co robić, by przez cały czas pozostać w formie. Najważniejsza jest motywacja. Bez niej nie uda nam się podjąć decyzji o zmianie swojego trybu życia. Nie musimy koniecznie zacząć od intensywnego uprawiania konkretnego sportu. Na początek wystarczy odpowiednia dieta i spacery rano lub wieczorem. Jeśli jednak od razu chcemy zrobić coś konkretnego, zaopatrzmy się w niezbędne do tego rzeczy. Po zakupie na przykład torby w sklepie internetowym, która posłuży nam do przenoszenia dresów na siłownię, znajdziemy już jakiś element, który popchnie nas do zapisania się na jakieś sportowe zajęcia.

Jaki sport uprawiać?

Do niczego nie można się zmuszać. Sport, który wybierzemy, powinien sprawiać nam przyjemność. W przeciwnym wypadku szybko z niego zrezygnujemy i wrócimy do dawnego trybu życia. A przecież chodzi o zupełnie przeciwny efekt. Jak zatem wybrać odpowiednią dyscyplinę czy zajęcia? Przede wszystkim zastanówmy się, co lubimy robić. Jeśli oglądamy piłkę nożną w telewizji, może warto zebrać kilku dobrych znajomych i zorganizować co jakiś czas mecze na pobliskim boisku? Zakupcie identyczne torby w sklepie internetowym i stwórzcie własną drużynę. W wielu miastach dla hobbystycznych drużyn organizowane są zawody, w których można zdobyć atrakcyjne nagrody. Warto także przypomnieć sobie bliższe lub dalsze czasy dzieciństwa. Okaże się wtedy, że całkiem niedawno uwielbialiśmy bawić się w berka czy chowanego lub wspinać po wysokich drzewach. Może więc ciekawą alternatywą byłby dla nas jogging lub ścianka wspinaczkowa? Różnorodność sportów oraz możliwości ich uprawiania są naprawdę fenomenalne. Wystarczy tylko poszukać. W większej mierze to, czy zdecydujemy się uprawiać sport zależy wyłącznie od nas. Nie zawsze mamy ku temu środki finansowe, ale pamiętajmy, że jogging czy jazda na rowerze nic nie kosztuje. Oczywiste jest to, że gdy zapłacimy za jakieś zajęcia jesteśmy bardziej zmotywowani do uczestnictwa. Mamy jednak dla Was lepszą motywację. Znajdźcie kogoś, kto chciałby – tak jak Wy – zmienić swój tryb życia i zrzucić trochę na wadze. Poranne bieganie czy jazda na rowerze staną się o wiele przyjemniejsze, jeśli będziemy mieć miłe towarzystwo.

Sport a płeć

Nie jest tajemnicą, że niektóre sporty są bardziej pożądane przez kobiety, a niektóre przez mężczyzn. Są także takie dyscypliny, które znajdują uznanie wśród obu płci. Od czego zależy nasza decyzja? W jakiś sposób jest ona na pewno uwarunkowana kulturowo i biologicznie. Kobiety raczej nie wybierają sportów, w których konieczna jest konfrontacja z innymi uczestnikami, tak jak to się dzieje na przykład w piłce nożnej czy koszykówce. Zaznaczamy, że nie jest to oczywiście twarda reguła i wymienione dyscypliny mają także zwolenników w postaci płci pięknej. Mówiąc o konfrontacji mamy na myśli kontakt z przeciwnikiem. Bowiem o wiele przyjaźniej niż mężczyźni, kobiety podchodzą do kwestii kursów tańca. Na takich zajęciach często liczba kobiet przekracza liczbę obecnych mężczyzn. Płeć piękna lubi uczestniczyć w zajęciach grupowych w postaci wszelkiego rodzaju ćwiczeń rozciągających czy ruchowych, na przykład jeśli chodzi o aerobik, fitness czy jogę. Decydując się na taką opcję musimy zaopatrzyć się w dobrą torbę sportową. Torby w sklepie internetowym idealnie się do tego nadają. Ofert dla panów w wymienionych wyżej przypadkach jest dużo mniej. Istnieją oczywiście sporty, które cieszą się popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. O niektórych była już mowa nieco wcześniej. Jest to więc jogging, ścianka wspinaczkowa czy jazda na rowerze. Często możemy też znaleźć jakiś ciekawy sport przez przypadek. Przeglądając torby w sklepie internetowym, które posłużą nam na przykład do włożenia niezbędnego sprzętu, możemy znaleźć specyficzne torby przeznaczone do konkretnych sportów, na przykład do golfa. Jeśli mamy więcej czasu i odwagi możemy zdecydować się na sporty ekstremalne, takie jak skok na bungee czy skok ze spadochronu. Te jednak dostarczą nam z pewnością więcej adrenaliny, aniżeli poprawią kondycję. Regularne uprawianie sportu wiąże się nie tylko z poprawieniem naszego samopoczucia. Poprawia się znacznie także nasze zdrowie i sylwetka. Jeśli sport uprawiamy na świeżym powietrzu, korzyść z tego płynąca jest jeszcze większa. Stajemy się dobrze dotlenieni i mamy więcej energii. Oprócz ćwiczeń możemy zdecydować się także na zastosowanie odpowiedniej do naszego organizmu diety. W ten sposób efekty naszych trudów staną się szybko widoczne. Ćwicząc regularnie możemy mieć także pewność, że z czasem stanie się to naszym nawykiem, do którego będziemy nakłaniać inne osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here