Kilka sposób na nowy wystrój domu

0
461

Remont to nie tylko duży wydatek, lecz także duży problem. Nie każdego stać aby na ten czas wyprowadzić się na przykład do hotelu, i wrócić na odnowione już mieszkanie. Często miesiącami musimy trzymać nasze rzeczy w pudełkach i obijać się okryte folią meble. Zima w ogóle nie sprzyja remontom, ponieważ nawet nie ma możliwości przewietrzenia pomieszczeń z zapachu farby.

Co zrobić jeśli chcemy coś zmienić, jednak ze względów finansowych i organizacyjnych nie możemy zdecydować się na kompleksowy remont. Czasami wystarczy odświeżyć mieszkanie, za pomocą kilku przydatnych dodatków. Zacznijmy może od łazienki, jeśli glazura nie wygląda już tak dobrze jak kiedyś można po prostu położyć nowe fugi między płytkami, i nową warstwę silikonu wokół wanny.

Pozbędziemy się w ten sposób brzydkich czarnych plamek i zabezpieczymy ścianę przed wilgocią. Jeśli efekt jest nadal niezadowalający dobrym rozwiązaniem jest nowa zasłonka prysznicowa, nie jest to może rozwiązanie na lata ale skutecznie rozwiąże problem nieciekawej wanny. Puszysty, nowy dywanik sprawi, że nasza łazienka starci swój zimny charakter. Przedpokój to często najbardziej zapomniane pomieszczenie w domu, często przechowujemy tam rzeczy, które tak właściwie nie są nam potrzebne i równie dobrze mogłyby leżeć na przykład w piwnicy. Zmianę wystroju przedpokoju powinno zacząć się przede wszystkim od oświetlenia, musi być dobrej jakości ponieważ w przedpokoju najczęściej nie ma okna i co za tym idzie dostępu do naturalnego światła.

Nowy żyrandol nie tylko doświetli to pomieszczenie, lecz także będzie piękną dekoracją. Co więcej lustro w zdobionej ramie i nowa wykładzina sprawią, że przedpokój będzie wizytówką naszego domu. W pokoju nie zapominajmy o obrazkach, tych kilka nawet plakatów w anty ramie sprawi, że zwykły pokój nabierze wesołego charakteru, tutaj także dużo daje wymiana oświetlenia na nowe. Liczą się także z pozoru tak błahe dodatki jak nowe zasłony, czy ozdobne poszewki na poduszki. Diabeł tkwi w szczegółach, mile widziane będą więc także ciekawe wazony czy rodzinne zdjęcia w ciekawych ramkach.