Jakie narty wybrać

0
391

Jakie narty wybrać

Pomimo tego, że obecnie niemal każdy rynek branżowy zapewnia nam dostęp do szerokiego wachlarza usług oraz niezwykle bogatego asortymentu. Umożliwia nam ich wybór spośród kilkudziesięciu sklepów, wybór tych jedynych wcale nie jest taki prosty, jak pozornie mogłoby się nam to wydawać. Dostęp do poszczególnych akcesoriów narciarskich jest tylko złudnie łatwiejszy, ponieważ bogata oferta zamiast usprawniać decyzję, może nadmiernie przytłaczać.
Dostępność sklepów stacjonarnych, serwisów czy sklepów oferujących sprzedaż internetową sprawiają, że po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową dowolnego hasła, takiego jak chociażby „sklep z nartami”, dają nam wyświetlane rezultaty kilkuset kolejnych gadżetów czy akcesoriów, które mogłyby stać się ważnym elementem wyposażającym każdego narciarza.

Każdy, komu zależy na zaopatrzeniu się w sprzęt, który nie tylko spełniałby podstawowe wymogi bezpieczeństwa i był wygodny, z pewnością stara się znaleźć jak najwięcej informacji dotyczących wybranego produktu. Użyteczne mogą być zatem wszelkiego rodzaju testy nart czy wszelkiego rodzaju gadżetów, przeglądanie ulotek promocyjnych czy specjalistycznej prasy, która określa najwłaściwsze parametry, jednak nie jest wskazane bezwzględne sugerowanie się nimi podczas zakupów. Wprawdzie renomowane magazyny zazwyczaj przeprowadzają swoje testy w sposób obiektywny, ale nigdy nie ma się gwarancji, że narty, kijki czy wiązania nie zostały wytypowane losowo a ich testów nie podejmowali się amatorzy. Dlatego też ograniczmy się do tego, co jest nam naprawdę niezbędne, a także zastanówmy się w jaki sposób będziemy chcieli dokonać zakupu wybranego modelu. Możliwe jest oczywiście przeglądanie zawartości Sieci czy kupowanie sprzętu na portalach aukcyjnych, jednak aby nie kupować przysłowiowego kota w worku, zawsze bezpieczniej będzie wybranie się do konkretnego punktu sprzedaży, gdzie będziemy mieli możliwość dokładnego obejrzenia oferowanego towaru.

Produkty muszą bowiem uwzględniać nie tylko nasze umiejętności, możliwości fizyczne czy płeć, ale i takie parametry jak chociażby grubość śniegu czy rodzaj stoku. Jeżeli mamy taką ochotę, możemy spisać sobie na kartce wszystkie elementy, które powinny posiadać nasze wymarzone narty, a następnie pozwolić ją zmodyfikować podczas rozmowy z fachowcem, który z pewnością będzie znał się na rzeczy. Przed zakupem oczywiście dokładnie obejrzyjmy sprzęt, przymierzmy go i dopasujmy bezpośrednio na miejscu. Podobnie jak z butami, niektóre przyrządy i akcesoria nie muszą być idealnie dopasowane, dlatego lepiej od razu je przymierzyć i ocenić czy są wygodne, a zapięcia i wiązania działają jak należy. Pamiętajmy także, że narty są obecnie profilowane także pod kątem płci. Minęły już bowiem czasy, kiedy sprzęt dla kobiet różnił się od tego dla mężczyzn jedynie kolorem i nazwą. Współcześni producenci pilnują, aby także panie były w stanie znaleźć w ich ofercie coś, co byłoby idealnie dopasowane do ich wagi czy typu sylwetki, dlatego też takie narty w każdym detalu odpowiadają analogicznie nartom męskim, biorą jednak pod uwagę różnice i niuanse anatomiczne, które niewątpliwie różnią obie płcie. Z tego też powodu narty dla kobiet również podzielone są na kategorie i podkategorie uwzględniające poziom umiejętności, warunki atmosferyczne czy możliwości finansowe, podobnie jak ma to miejsce w ofercie pozostałych akcesoriów.

Oczywiście sama szata graficzna również jest ważna, ze względu na to, że panie większą wagę przykładają do wyglądu sprzętu, w który się zaopatrują. Jest to jednak kwestia kosmetyczna i nie ma przełożenia na stan techniczny czy jakość wybranego towaru. Przede wszystkim jednak narty dla kobiet są lżejsze i bardziej elastyczne, ze względu na to, że z założenia panie posiadają mniejszą masę od panów. Inaczej też przemyślane są końcówki nart, które muszą być krótsze, natomiast talie przesunięte są nieco do przodu tak, aby dopasowane były do niżej umieszczonego środka ciężkości. Przekłada się to oczywiście także na same wiązania, które są lżejsze, co umożliwia sprawniejsze poruszanie się oraz wchodzenie w zakręty. Nie ma to jednak większego znaczenia jeżeli chodzi o jakość i wydajność, ponieważ i jedna i druga jest taka sama, jak w przypadku nart męskich. Oczywiście nie tylko panie mogą mieć problem z wyborem właściwego oprzyrządowania, ze względu na to, że obecna mnogość towarów i usług jest dla niektórych przytłaczająca. Dziesiątki typów nart przygotowywanych co sezon przez wszystkich producentów mogą utrudniać znalezienie wymarzonej pary przystosowanej bezpośrednio dla siebie, istnieje jednak kilka podstawowych wytycznych, które mogą być pomocne podczas wątpliwości decyzyjnych.

Przede wszystkim warto poszerzyć wiedzę dotyczącą wybranych nart – warto jak najwięcej czytać, wypytywać znajomych czy zasięgać porady specjalistów.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułO dietach i odchudzaniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here