Jaki basen wybrać?

0
1298

Odpowiedzmy sobie więc na kilka podstawowych pytań dotyczących tego, jak wybrać basen ogrodowy?

Ilość miejsca

Oczywiście przed samym zakupem należy zdecydować, jakiej wielkości basen w naszym ogrodzie sprawdzi się najlepiej. Wszak trzeba mieć na uwadze, że obecnie baseny mogą mieć bardzo różne powierzchnie, jak i kształty. I tak baseny okrągłe najlepiej sprawdzają się tam, gdzie miejsca mamy mniej, prostokątne są za to większe i zajmują większą powierzchnię.

Mobilne a może stacjonarne?

Inną ważną kwestią jest natomiast sam charakter basenu, a więc to, czy będzie on rozłożony na stałe, czy może zależy nam na tym, aby w każdej chwili móc go łatwo złożyć i rozłożyć. Jeśli interesuje nas basen mobilny, rozejrzeć się powinniśmy za wersjami dmuchanymi, lub rozporowymi. Wówczas tak jego rozłożenie, jak i złożenie nie zajmą nam wiele czasu. Jeśli natomiast basen ma nam służyć przez całe lato i stał będzie w jednym miejscu, najlepiej sprawdzi się wówczas wersja stelażowa.

Akcesoria

Nabywając basen, nie możemy zapomnieć o jakże przydatnych akcesoriach. Przede wszystkim ważna jest pompa filtrująca oraz chemia basenowa. Dzięki nim woda w naszym basenie będzie czysta.