Jak urządzić małe wnętrze

0
359

Wszelkie statystyki jasno i wyraźnie pokazują, że najpopularniejsze mieszkania wśród polaków to te o powierzchni 50 mkw. Często są to do mieszkania dwu- a nawet trzypokojowe. Jak można się łatwo domyśleć na tak małej powierzchni trudno zaplanować wygodne pomieszczenia. Urządzanie tych wnętrz może być nie lada sztuką, zwłaszcza gdy mowa o tak reprezentacyjnych pomieszczeniach jak salon.

Punktem wyjścia przy aranżacji małego salonu powinna być baza kolorystyczna. Za sprawą odpowiedniego doboru barw można pomieszczenie optycznie powiększyć. Lepiej unikać soczystych, ostrych barw. Najlepiej będzie gdy postawimy na jasne, neutralne barwy najlepiej pastelowe.

Na małej powierzchni świetnie sprawdzą się naklejki na ścianę. Nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu.

Sprawdzą się również barwy w odcieniach ziemi jak beże, brązy czy szarości. W małych salonach najlepiej postawić an wielofunkcyjne meble spełniające kilka funkcji. Sofa powinna służyć nam również za łóżko, podnóżek za dodatkowe miejsce do przechowywania. W małym salonie warto też zdecydować się na małe tricki powiększające wnętrze jak na przykład lustra. Nie zapominajmy również o tym, jak wielka siła tkwi w aranżacji salonu za pomocą sztucznego oświetlenia. Zamiast jednego centralnego oświetlenia lepiej postawić na oświetlenie punktowe, które będzie dodatkowo ocieplać mały salon.