Gdzie za granicą warto jechać na Święta i Sylwestra?

0
326
Gdzie za granicą warto jechać na Święta i Sylwestra?

Dla wszystkich, którzy wolą egzotykę i nie przepadają za tradycją, świetnym rozwiązaniem może być spędzenie świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra w innym kraju. Nie muszą być to od razu egzotyczne, ciepłe kraje, morze, ani nawet te państwa, których kultura diametralnie różni się od naszej.

Poznawanie tradycji świątecznych i noworocznych innych państw, a przy tym świetna zabawa bez przedświątecznej bieganiny i zamętu. Paryż, Budapeszt, Londyn, Wiedeń, Czechy, to tylko nieliczne miejsca, w których można cudownie spędzić ten wyjątkowy czas. Ich bliskość powoduje, że koszt takiej wycieczki nie jest tak bardzo wysoki i nie trzeba poświęcać długich godzin na dotarcie na miejsce.

Każde z tych miejsc oferuje swoim gościom niezapomniane przeżycia i moc atrakcji. Hotele i pensjonaty dysponują pokojami na każdą kieszeń. W hotelach tych często urządzane są eleganckie bale sylwestrowe z suto zastawionym regionalnymi potrawami stołem, muzyką, charakterystyczną dla danego kraju, oraz eleganckim towarzystwem. Oczywiście można także udać się do najbliższego baru czy dyskoteki i tam, w mniej kameralnym gronie, spędzić tę niezwykłą noc.

Podobnie jak w Polsce, także w innych państwach organizowane są imprezy sylwestrowe na placach i ulicach miast i miasteczek. Przyozdobione girlandami, lampkami i różnokolorowymi girlandami, z szampanem lejącym się strumieniami i oczywiście grą najlepszych krajowych zespołów muzycznych.

W niektórych krajach, takich jak Wiedeń, można także w noc sylwestrową zwiedzać otwarte do późna muzea i galerie. Tradycyjnie o północy odbywają się pokazy sztucznych ogni.

Natomiast dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas i chcą przywitać Nowy Rok na nartach, oprócz polskich gór, ciekawą ofertę posiadają także Czesi. Ich stoki są świetnie naśnieżone i oświetlone, dzięki czemu można zjeżdżać na nartach do późnej nocy.

A dla tych, którzy wolą bardziej ekstremalną jazdę, biura podróży oferują bogaty wybór świątecznych i sylwestrowych wyjazdów w Alpy.

Sylwester w obcym kraju może być naprawdę udany!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here