Gdzie najlepiej pojechać z dziećmi na wakacje?

0
382

Wybierając miejsce na urlop z dziećmi trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na pogodę oraz dostępność atrakcji. Wcale też nie trzeba się ograniczać do Europy, bo i bardziej egzotyczne kierunki jak najbardziej nadają się na rodzinną wyprawę. Dokąd można pojechać?

 

Włochy

Włochy to kraj bardzo przyjazny dzieciom, praktycznie w każdym kurorcie można liczyć na dobre warunki zakwaterowania dla całej rodziny, dostęp do rozlicznych udogodnień i atrakcji, a także na specjalnie przygotowane menu. Włochy to mnóstwo pięknych plaż, ciepła woda w morzu, dobre jedzenie, zabytki, które spodobają się nawet maluchom. Latem warto wybierać te północne regiony, gdzie jest nieco chłodniej, po sezonie wakacyjnym można się udać na cieplejsze południe.

 

Turcja

W Turcji jest bardzo dużo kurortów nastawionych właśnie na rodziny z dziećmi. Zwykle są one blisko plaży, mają przynajmniej jeden duży basen i place zabaw, do tego organizują atrakcyjne zajęcia animacyjne. Na stronie https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/turcja/ można sprawdzić, gdzie panują najlepsze warunki oraz jak zaplanować sobie wycieczkę fakultatywną.

 

Grecja

Kolejny ciepły kraj, w którym można dobrze wypocząć z małymi dziećmi, to Grecja. Jest tu w czym wybierać jeśli chodzi o hotele i pensjonaty, zwykle też nie ma problemu z noclegiem dla najmniejszych gości. Grecja dla dzieci to przede wszystkim wodne szaleństwo, ale są też parki i ogrody zoologiczne, park dinozaurów, wesołe miasteczka, koncerty i festiwale.

 

Hiszpania

W Hiszpanii dzieci z pewnością zachwycą się ogrodami zoologicznymi i oceanariami, chętnie odwiedzą różnego rodzaju tematyczne parki rozrywki, dadzą się skusić na wizytę w interaktywnym muzeum. Duże miasta jak Madryt czy Barcelona też mają sporo do zaoferowania najmłodszym turystom.

 

Zanzibar

Zanzibar to ostatnio bardzo popularny kierunek. Ta afrykańska wyspa przyciąga turystów egzotyczną przyrodą i świetnie przygotowaną bazą turystyczną, a jak można się dowiedzieć na przykład z https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/zanzibar/, nie brak tam atrakcji również dla najmłodszych – dzieci mogą spędzać czas w parkach wodnych, odwiedzić plantację przypraw i farmę motyli, wybrać się na wycieczkę do jednego z rezerwatów przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here