Gdzie mieszkać podczas studiowania

0
509

To gdzie mieszkasz ma ogromny wpływ na jakość Twojej nauki i całego poglądu na swoje studia. Przyjaźnie zawarte w pierwszym roku są często tymi, które będą trwały najdłużej. Bardzo często przyjaźnie są zawierane z osobami, z którymi będziemy dzielić swoje mieszkanie. Dlatego też to gdzie mieszkasz odgrywa dużą rolę. Zakwaterowanie jest drogie. Trudno jest przecenić wpływ kosztu wynajmu na cały koszt życia studenckiego. Większość uniwersytetów udostępnia studentom spoza swojego miasta akademiki. Choć wiele z nich ma bardzo małe pokoje, to są one nieocenioną pomocą dla studentów. Jeżeli akademiki są już przepełnione, to zawsze masz możliwość znalezienia prywatnej kwatery.

Może to być oddzielny pokój dla jednej osoby, bądź wynajęcie całego mieszkania dla grupy studentów. Standardy i czynsze są różne, w zależności od konkretnego typu mieszkania. Jednak zdecydowanie łatwiej jest się zaprzyjaźnić z innymi osobami, kiedy masz możliwość posiadania własnego pokoju. W przypadku akademików zazwyczaj masz wybór pokoi o różnych standardach, w zależności od wysokości czynszu jaki możesz opłacać. Tradycyjne akademiki mają układ przestrzenny oparty na korytarzach. Nowoczesne mieszkania uniwersyteckie zazwyczaj są już zgrupowane w mieszkaniach, a niektóre pokoje mogą mieć łazienkę. W takim przypadku czynsz będzie wyższy niż dla pokoju ze wspólną łazienką, w akademiku z lat 60.

Jak ubiegać się o zakwaterowaniu studentów? Zwykle wiąże się to z koniecznością wypełnienia formularza. Bardzo często można to wykonać online. Możesz zostać poproszony o napisanie krótkiego podania, uzasadniającego konieczność przyznania ci miejsca w akademiku.