Dom z rynku wtórnego

0
345

Większość młodych ludzi boryka się z problemem kupna własnego lokum. Wielu z nich marzy o własnym domu z ogródkiem. W sytuacji gdy w naszym kraju wzrasta bezrobocie a wynagrodzenia nie należą do wygórowanych, kredyt niestety jest dużym obciążeniem. Są na szczęście sposoby, aby obniżyć trochę koszta budowy wymarzonego domu.

Mowa tu o domu z odzysku.

Pierwszą ważną inwestycją jest zakup działki. Nie należy się z tym spieszyć. Warto dobrze się rozejrzeć, popytać znajomych, przejrzeć ogłoszenia dostępne w Internecie oraz gazetach. Najtańsze działki znajdziemy na obrzeżach miast. Lepiej zrezygnować z pośredników, starajmy się dotrzeć do właściciela działki. Gdy już znajdziemy i zakupimy interesującą nas działkę, zaczyna się prawdziwa przygoda.

Dom z odzysku to lokum, którego nikt już nie chce a my z chęcią go przyjmiemy. W skrócie- najczęściej drewniana chata, którą możemy rozebrać i postawić na naszym terenie. Wydaje się szalone ?

Wcale takie nie jest.

Najprostszym sposobem na znalezienie takiego domu, jest umieszczenie ogłoszenia w Internecie np. o treści „ kupię drewniany dom do rozbiórki „. Na tym etapie, gdy pojawi się jakaś interesująca nas posiadłość, przyda się pomoc fachowców. Dobrze wyszkolona ekipa oceni stan domu, i zdrowie drewnianych bali. Obiekt do rozbiórki możemy kupić już za ok. 10 tysięcy złotych.

Czas na rozbiórkę domu i przewiezienie go na naszą działkę. Doświadczonej firmie nie powinno to zająć dużo czasu. Razem z balami drewna warto zachować stare okiennice, drzwi, framugi. W takim zbiorowisku można natrafić na prawdziwe perełki- stare rzeczy mają swój niezaprzeczalny urok, a po odrestaurowaniu mogą nam służyć jeszcze wiele lat. Dobrze zadbać o to aby podczas rozbiórki, ściany domu zostały ponumerowane, to ułatwi złożenie go na naszym terenie. Przeniesienie domu wraz z transportem to wydatek ok. 20 tysięcy złotych.

Gdy mamy już nasz dom ( a raczej to co z niego zostało) złożony na działce, bierzemy się za wykopanie fundamentu. Można to zrobić nawet w jeden dzień, ponieważ drewniany dom jest lekki. Stawianie domu od nowa, także nie powinno sprawiać kłopotów przy ponumerowanych ścianach.
Tym sposobem, mamy własne miejsce na ziemi. Czeka nas wiele pracy przy wykańczaniu domu, ale jest to praca dająca wielką satysfakcję. Drewniane domy mają swoistą duszę, mimo nadgryzienia zębem czasu prezentują się niezwykle urokliwie. A zaoszczędzone pieniądze, uradują każdego.