Dodatki bohaterami wnętrz

0
326

Urządzając mieszkanie nie można zapomnieć o dodatkach. To one tak naprawdę nadają wnętrzu stylu i niepowtarzalnego klimatu. Mówi się nawet, że takie gadżety stają się powoli bohaterami nowoczesnych wnętrz. Najlepiej wybierać takie drobiazgi, które podkreślą dominujący w danym pomieszczeniu styl.
Jeżeli zdecydujemy się utrzymać dom w bieli, to kolorowe dodatki fantastycznie ożywiają nasze wnętrze i dopełnią całości. Warto jednak pamiętać o umiarze, bo jeżeli przesadzimy z gadżetami, to zamiast stylowego lokum będziemy mieli w domu chaos i kicz.

Nie da się ukryć, że dodatki mają wiele zalet, a ta najważniejsza to to, że najłatwiej jest je wymienić. Według architektów i dekoratorów wymiana tych drobiazgów na inne, to najszybszy i najtańszy sposób na zmianę charakteru wnętrza. Najczęściej kupowanymi dodatkami do domów są obrazy, ramki na zdjęcia, poduszki, wazony, zegary czy lampy. Przed przyniesieniem któregoś z tych gadżetów do domu warto się jednak dobrze zastanowić, bo czasem to co wydaje się nam unikalne, stylowe i dizajnerskie może okazać się zwykłą tandetą, która popsuje nam całą kompozycję. Warto pamiętać, że przy urządzaniu mieszkania liczy się każdy detal, więc także i takie drobnostki muszą być bardzo dokładnie wybierane. Powinny do siebie pasować, nie tylko kolorystycznie, ale i stylowo. Doskonałym dodatkiem uzupełniającym wystrój wnętrza może być sztukateria. Dekoracyjne listwy czy rozety przyklejone bezpośrednio do ścian, szafek, łóżek czy sufitu są niezwykle atrakcyjną ozdobą. Tego typu dodatki najbardziej pasują do stylu retro oraz do stylu nowoczesnego.

Sprawdzą się jednak w każdym pomieszczeniu, jeżeli się je dobrze dobierze. Elementy te mają przeróżne kształty i są niezwykle uniwersalne, dają też nieograniczone możliwości aranżacji, np. listwa dekoracyjna obiegająca sufit sprawia, że ściany wydają się wyższe, a rozeta sprawdza się idealnie jako tło dla kryształowego żyrandola. Dopracowując i wykańczając nasz dom pamiętajmy tylko o tym, aby nie przedobrzyć, bo zbyt dużo gadżetów w jednym pomieszczeniu może sprawić, że będzie zbyt pstrokato.