Czy opłaca się kupować apartamenty?

0
1105
Czy opłaca się kupować apartamenty?

Rynek usług turystycznych zmienia się w czasie i nie da się tego nie zauważyć, coraz to wprowadzane są na niego nowe usługi czy też produkty które są przeznaczone dla wszystkich klientów jak i też tylko dla pewnego odsetka który czymś się wyróżnia.

Czasem tym elementem wyróżniającym jest status materialny, czyli tworzone są ekskluzywne opcje dla tych dla których wydatek przekraczający zdecydowanie roczne zarobki przeciętnego turysty nie jest niczym szczególnym. Tego typu opcje na świecie jak i w kraju określane są angielskim terminem ‘time shaering’ czyli dzielenie czasu w dosłownym tłumaczeniu. Konstrukcja tego typu usługi jest przede wszystkim zbudowana wokół wykupienia w przenośni i dosłownie czasu w jednym z luksusowych apartamentów które są rozlokowane na całym świecie. Czyli człowiek zamiast zastanawiać się co roku dokąd pojechać może sobie spokojnie zapewnić to że dwa tygodnie albo i więcej będzie mógł spędzać w luksusowych warunkach w takim punkcie świata jaki wydaje się najatrakcyjniejszy z tego powodu jak klimat czy też innego.

Umowy podpisywane są z firmami pośrednictwa które się zajmują przedstawianiem kurortów i apartamentów przeznaczonych na takie programy. Czyli firmy sprzedające na dni apartamenty nie są ich właścicielami czy też administratorami tylko doszły do porozumienia z jakimś hotelem który w sezonie, przeznacza określony procent swoich apartamentów i pokoi właśnie dla klientów takich firm. Ponieważ jest to produkt ekskluzywny to ma swoją cenę, im bardziej luksusowy kurort tym cena wyższa, też liczy się to jak długo w danym regionie trwa sezon.

Wiadomo że najdroższe są te w których trwa przez cały rok czyli można w każdym momencie przyjechać i cieszyć się wszystkimi atrakcjami z których dany region słynie. Taki apartament jest ograniczonym prawem rzeczowym ponieważ nie jest to do końca własność ale jednak jak wiele praw majątkowych podlega dziedziczeniu. Może też być bliskiej osobie podarowany przez osobę która opłaciła kwotę za dany okres. Jeżeli czyjeś wątpliwości wzbudza fakt tego typu że przecież nie będzie jeździć przez 35 lat w to samo miejsce zawsze może skorzystać z opcji wymiany. Czyli klienci takich firm mogą rotacyjnie korzystać z apartamentów innych osób które się na to zgodzą. Rzecz jasna szczegółowe warunki określają iż nie jest możliwe by ktoś mając apartament niższej klasy wymieniał się z kimś posiadającym produkt z najwyższej półki.

Doradcy którzy się tematyką tego typu firm zajmują podkreślają że trzeba bardzo mocno uważać podpisując taką umowę ponieważ jest to zobowiązanie na wiele lat. Czyli kiedy się policzy jaki jest koszt roczny to lepiej się zastanowić czy faktycznie na to stać. Przecież nikt nie wie do końca jak jego sytuacja finansowa w czasie się zmieni. Tak czy inaczej trzeba podkreślić że taka wizja posiadania swojego w cudzysłowie apartamentu gdzieś w pięknym zakątku ziemi wielu ludzi przekonuje. Wydaje się że wpływa na to sama ekskluzywność produktu jak i też rozwiązanie takiego problemu jakim są coroczne plany wakacyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here