Czosnek, miód i cytryna na katar

0
336

Po bardzo ciepłej wiośnie, deszczowym lecie i pogodnej pierwszej części jesieni przyszedł czas deszczu i nadchodzącej dużymi krokami zimy. Wraz z nią nadchodzi okres przeziębień przed którym trzeba będzie się bronić.

Jak wiadomo najlepszą obroną jest atak, a najlepszym z nich są domowe sposoby na katar i przeziębienie. Zamiast połykać setki tabletek przez trwającą kilka miesięcy zimną pogodę, które zawierają zaledwie podstawowe witaminy, lepiej bronić się przed przeziębieniem i katarem dietą. Tak najlepsze domowe sposoby na katar, to dodawać naturalne antybiotyki do codziennych posiłków.

Podczas zimnych dni nie można zapomnieć również o owocach i warzywach, które są dużym źródłem witamin. Godny polecenia są warzywa smażone wraz z czosnkiem i ryżem. Ciepłe mleko z dodatkiem miodu i masła. Ciepła herbata z cytryną i miodem, bądź sok z cytryny wyciśnięty na łyżkę stołową z dodatkiem lub bez cukru. Takie domowe sposoby na katar i przeziębienie są o wiele lepsze niż tabletki uszkadzające żołądek. Zaś w zimne dni nie należy zapomnieć o chusteczkach higienicznych i ciepłym ubraniu – szczególnie zaś należy chronić głowę. Katar bowiem, o wiele łatwiej wyleczyć niż zapalenie zatok.