Co powiesić w oknie? Trendy w aranżacji okien dla każdego wnętrza

0
1964
modna osłona okienna

Aranżacja nowego mieszkania stawia przed nami wiele wyzwań. Z jednej strony chcemy, aby nowa przestrzeń była elegancka i przyjemna dla oka. Z drugiej strony chcemy zadbać o jej maksymalną funkcjonalność. W pogodzeniu dwóch cech pomoże sklep https://e-rzymskie.pl/, w których znajdziemy najmodniejsze osłony okienne, wyróżniające się jakością oraz funkcjonalnością szytą na miarę naszych potrzeb. I to dosłownie, ponieważ E-rzymskie daje możliwość pełnej personalizacji wybranej osłony nawet na niewymiarowe okno.

Do wyboru mamy modne rolety rzymskie pasujące niemal do każdego wnętrza, eleganckie, drewniane żaluzje lub zasłony okienne podkreślające ciepły charakter wnętrza. Które z nich sprawdzą się najlepiej w eleganckim salonie, a które w kuchni? Odpowiedź nie jest tak oczywista, jak może się wydawać.

Rolety rzymskie – funkcjonalność i ozdobność w pełnym wymiarze

Rolety rzymskie są uważane za jedne z najbardziej funkcjonalnych osłon okiennych. Roleta sprawdzi się idealnie jako skuteczna osłona od uporczywego słońca wpadającego rankiem do sypialni, a także jako eleganckie dopełnienie wnętrza salonu. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec, że roleta rzymska znacząco różni się od swojej tradycyjnej wersji. Po rozwinięciu rolety, tworzy się wyjątkowo elegancka harmonijka, która stanowi naprawdę ekskluzywną, lecz tanią dekorację okienną. Niewątpliwym plusem jest także możliwość wyboru materiału (naturalnego lub syntetycznego), z którego rolety są uszyte. Dodatkowo są one dostępne w różnych kolorach i stopniach zaciemnienia. Taki typ osłony okiennej można z powodzeniem zastosować w sypialni, salonie, a nawet w kuchni. W przypadku zabrudzenia rolety można ją łatwo wyczyścić – przy pomocy ściereczki z czyszczącym detergentem albo wyprać w pralce.

Rolety rzymskie od zwykłych rolet różnią się także łatwością i szybkością montażu, który możemy wykonać na kilka sposobów. Roletę rzymską można przyczepić bezinwazyjnie, czyli za pomocą załączonych do zestawu tzw. haczyków okiennych. Można ją także przymocować do ściany lub sufitu – niezbędne będzie do tego wywiercenie otworów w ścianach.

Bambusowa i drewniana żaluzja dla nowoczesnych wnętrz

W nowoczesnym wnętrzu coraz częściej rezygnujemy z ozdobnych firan. Ich miejsce zajmują nie tylko rolety rzymskie, lecz także żaluzje. Warto wiedzieć, że współczesne żaluzje nie mają zbyt wiele wspólnego z dawną, aluminiową wersją. Obecnie tego typu osłony wykonywane są z eleganckiego drewna, które idealnie dopełniają nowoczesne wnętrze, w którym stawia się na minimalizm. Alternatywą dla drewnianych żaluzji są ich bambusowe wersje, które są bardziej lekkie.

Jeśli elegancka sypialnia, to tylko z długimi zasłonami

W całym mieszkaniu trudno znaleźć bardziej odpowiednie miejsca dla zasłon okiennych niż właśnie sypialnia. To dlatego, że długie i eleganckie zasłony wprowadzają do naszej sypialni wyjątkowy, intymny klimat. Dzięki temu możemy zrelaksować się po ciężkim i długim dniu. Do pokoju sypialnianego zaleca się szczególnie wybór zasłon z grubszego materiału, który zapewni skuteczną ochronę przed porannym słońcem oraz nocnymi światłami miasta. Co więcej, grubszy materiał pozwala na ukrycie wnętrza naszego mieszkania dla osób z zewnątrz i sąsiadów. Z tego powodu zasłony polecane są także do salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here