Co negatywnie wpływa na włosy?

0
443

Organizm człowieka reaguje na wszystko, co uznane jest za niezdrowe. Często w organizmie pojawiają się toksyny, które wpływają również na zdrowie włosów. Do najczęstszych substancji niepożądanych możemy zaliczyć tal, arsen oraz rtęć. Zdaniem specjalistów, w sytuacji kiedy któraś z tych substancji dostanie się do naszego organizmu, następuje praktycznie natychmiastowe wypadanie włosów, które może trwać aż 2 tygodnie. Proces odrastania trwa od6 do 8 tygodni. Innym istotnym czynnikiem jest palenie papierosów.

Nie trzeba prawić wywodów na temat szkodliwości palenia papierosów, gdyż mówi się o tym na każdym kroku i w każdej możliwej okazji. Dym papierosowy to jedna z najgorszych trucizn na jakie napotyka człowiek. Chcąc nie chcąc jest on powodem poważnych chorób oraz wypadania włosów. Dym tytoniowy działa nas zarówno od wewnątrz jak i na zewnątrz. Sprawia, że włosy stają się matowe oraz osłabia cebulki.

Kolejnym ważnym powodem łysienia jest stres. Nie raz słyszałam, że człowiek potrafi z dnia na dzień wyłysieć w wyniku poważnych życiowych zawirowań jakim jest np. śmierć bliskiej osoby. Stres bowiem związany jest z gospodarką hormonalną. Podczas stresu zostaje rozregulowane zostają nadnercza, które nasilają produkcję androgenów zaburzając jednocześnie funkcjonowanie cebulek włosów. Zatem nawet codzienny stres może powodować wypadanie włosów i niekorzystnie wpływać na jakość włosów.

Aby poprawić zdrowie włosów oraz zahamować ich wypadanie należy znaleźć odpowiednią kurację. Bardzo dobrym i skutecznym remedium są tabletki na porost włosów, które dostępne są nie tylko w miejskich aptekach ale także online.