Bukowina Tatrzańska – narty i piękne widoki na Tatry

0
366

Bukowina Tatrzańska – narty i piękne widoki na Tatry

Bukowina Tatrzańska to jedna z najbardziej popularnych wsi położonych niedaleko Zakopanego. To właśnie stąd turyści mają przepiękne widoki na Tatry. Panują tu bardzo dobre warunki klimatyczne. Bukowina Tatrzańska jest idealnym miejscem do zakwaterowania. Znajdziemy tu liczne hotele, pensjonaty, kwatery prywatne i ośrodki wypoczynkowe. W niedalekiej okolicy są idealne warunki dla narciarzy gdyż znajdziemy tu kilka dobrych wyciągów narciarskich.

Na uwagę zasługuje także bardzo dobra komunikacja z Zakopanem. Jeśli chodzi o ciekawe imprezy to w zimie odbywa się tu malowniczy karnawał góralski a z kolei jesienią warto zobaczyć konkursy gawędziarzy “Sabałowe Bajania”. Z Bukowiny dobrze jest wyruszyć na szlaki prowadzące do Morskiego Oka.

W najbliższej okolicy na szczególną uwagę zasługuje dolina potoku Poraniec, rejon rzeki Białki a także polana Głodówka oraz Cyrhli nad Białką. Ciekawe zabytki architektoniczne można podziwiać w niedaleko położonej wsi Jurgów. Bukowina Tatrzańska jest przepiękna, ma swój klimat dlatego warto ją odwiedzać o każdej porze roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here