Atrakcje turystyczne – Szczecin

0
374
Atrakcje turystyczne – Szczecin

Pewna część turystów doskonale wie o tym, że Szczecin wyróżnia się na tle wielu innych sporych polskich miast. Powiązane jest to rzecz jasna z tym, że Szczecin, czyli Stetin był przez setki lat pod wpływami niemieckimi, a do polski zaczął należeć dopiero po drugiej wojnie światowej. Kluczowe znaczenie ma też i to, że nawet w jego najnowszej historii te zachodnie wpływy są znacznymi i widać to po tych najnowszych budynkach, ale nie tylko to się liczy. Wiele znaczy też i to, że Niemcy bywają tam dość często, bo granica jest blisko, czyli te okazyjne wypady do atrakcji tego miasta łączą choćby z tymi weekendowymi tanimi zakupami i to się rzecz jasna opłaca. Takie podejście ma do tego typu tematów dość wielu Niemców mieszkających blisko granicy, ale przynajmniej pewna część traktuje miasto to tak jak tę olśniewającą atrakcję turystyczną.

Historia i inne ważne sprawy.

Nikogo nie dziwi to, że Szczecin jest pod polskimi wpływami dopiero od tych kilku dekad, ale większość jego historii to wpływy Niemieckie i doskonale widać to po jego najistotniejszych budowlach. Mowa tu dokładnie o tym, że te setki lat to powstanie monumentalnych i pociągających dla oka budowli. Takowych niestety brakuje w miastach takich jak Warszawa i chyba dlatego tak wielu z nas ciągnie do atrakcji Szczecina. Niektórzy nawet wybrali stałe życie w tym konkretnym mieście lub w jego najbliższej okolicy, bo właśnie tak jest o wiele taniej. Nie w każdym przypadku ta decyzja się sprawdziła, bo miasto to ma niestety ograniczony rynek pracy, czyli nie każdy może od tak sobie zamieszkać tam na stałe. Istotnym jest też i to, że te lokale mieszkalne znajdujące się najbliżej danych atrakcji turystycznych są raczej tymi dość drogimi. Dlatego tak wielu mieszka raczej na obrzeżach Szczecina i co równie istotne dla niektórych ludzi to konkretne miasto z czasem powszednieje, czyli zaczyna tracić na tym smaku. Może i brzmi to niezbyt ciekawie, ale z tej przyczyny pewna część z nas odwiedza Szczecin te trzy lub cztery razy do roku.

Inne ważne wzmianki.

Szczecin to też bardzo ciekawa opcja jeśli chodzi o święta. Mowa tu dokładnie o tym, że te najciekawsze budowle w tym konkretnym mieście przystraja się w smaczny sposób za pomocą oświetlenia. Dlatego w te świąteczne wieczory spacerowanie po Szczecinie ma w sobie bardzo wiele smaku. Rzecz jasna takie oświetlenie to tylko tanie lampki świąteczne, ale w połączeniu z tymi wyjątkowo ciekawymi budynkami dają bardzo wiele oczom spragnionym piękna, a to się liczy dla ludzi doceniających ten magiczny wieczorny nastrój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here