Aranżacja wnętrz po ich remoncie

0
408

Każde mieszkanie prędzej czy później będzie potrzebowało remontu. W większości przypadków są to jakieś drobne prace naprawcze czy modyfikujące wygląd wnętrza: zmiana koloru ścian, wymiana dywanów lub tapet, zmienienie okien na bardziej szczelne, usunięcie paneli i zastąpienie ich płytkami. Każda zmiana aranżacyjna niesie za sobą jednak kolejne następstwa, ponieważ do nowego wyglądu trzeba dopasować rzeczy niezmienione. A to zazwyczaj oznacza kolejne zmiany i kolejne prace remontowe…

Dlatego jeśli z góry będziemy wiedzieć, że nasz mały remont będzie za sobą niósł konieczność zmiany dekoracji i aranżacji w reszcie domu, warto już wtedy zacząć planować jego wygląd i rozglądać się za odpowiednimi materiałami i towarami. Kupowanie na ostatnią chwilę dywanów czy wybieranie kolorów farb sprawia często, że popełniane są w tym pośpiechu poważne błędy, skutkujące potem paskudnym wyglądem wnętrza.

Wykańczanie wnętrz po remoncie samo w sobie jest procesem wymagającym długiego zastanowienia: w końcu odpowiednie dopasowanie do siebie kolorów w taki sposób, aby nie raziły i męczyły oczy, to nie jest zajęcie na krótką chwilę. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie zrobić tego odpowiednio, nie wierzymy w swoje umiejętności lub nie wierzymy swojemu gustowi, być może lepiej byłoby powierzyć cały proces wykańczania wnętrza komuś bardziej doświadczonemu. Z pomocą przychodzą tu różne firmy architektoniczne, które zajmują się profesjonalną aranżacją wnętrz i które chętnie nam nie tylko doradzą, ale i same zaprojektują wymarzone mieszkanie.

Trzeba też pamiętać, że nierzadko remont mieszkania zmienia nieco niego układ przestrzenny. Wystarczy wymienić okna na inne, większe lub mniejsze, a używane do tej pory firany i zasłony okażą się niewymiarowe. Wymiana dywanu na nowszy i bardziej puszysty może zaś sprawić, że zostanie odsłonięta jakaś część podłogi, która z kolei dawno nie była lakierowana. Każda remontowa decyzja ma swoje naturalne następstwo – i od nas jedynie zależy, jak sobie z tym poradzimy.