To już! Nie wiem kiedy, ale się stało. Akademia działa! A pamiętam jak kiedyś dawno temu ktoś mi powiedział: ?Gryczka, masz wiedzę, doświadczenie i możliwości, dlaczego nie podzielisz się tym z ludźmi? Nawet nie możesz, a musisz. To Twój obowiązek…” – i miał rację! Stykając się na co dzień z różnymi środowiskami, dzieciakami, młodzieżą czy seniorami zauważyłem jedną rzecz wspólną: WSZYSTKIM ŻYJE SIĘ LEPIEJ, KIEDY UPRAWIAJĄ SPORT. Zdrowy tryb życia, aktywność ruchowa, odpowiednie odżywianie to sposób na trudny otaczający nas świat. I tak dzieciaki rozwijają się lepiej i szybciej, młodzież ma cel dzięki czemu słusznie spędza wolny czas, bez nudy i szukania niepotrzebnych wrażeń, a kochani dziadkowie żyją po prostu zdrowiej i dłużej bez potrzeby wystawania w kolejce do lekarza.

Jak dziś pamiętam wszystkie prowadzone akcje i działania. Choćby ?Wakacje bez nudy?, czyli sportowe zmagania dzieciaków w różnym wieku mieszkających w naszym regionie, organizowane ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Gminy Bełchatów. Bardzo miło było patrzeć jak dzieci razem pokonują kolejne przeszkody, jak umacnia się ich poczucie wartości i tężyzna fizyczna.

Na pewno też ktoś z Was pamięta organizowane cyklicznie ?Tygodnie zdrowia? w II LO w Bełchatowie. Przy współpracy z lekarzami, dietetykami, czy innymi osobami, dla których zdrowie nie jest obojętne. Staraliśmy reagować na potrzeby naszej wspaniałej młodzieży. Zależało nam, aby dobre nawyki żywieniowe i zdrowy styl życia na zawsze zagościł w chłonnych i niezdecydowanych umysłach naszych podopiecznych. Skutek rewelacyjny!

A może, tak niedawno. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. I znów zagrała. Dzieci, młodzież, dorośli i szanowni seniorzy w różnym wieku i płci, z różnych grup społecznych i z różnych bytów. Biznesmeni, Działacze, Górnicy, Energetycy i Elektrycy, Nauczyciele, czy Nianie. Wszyscy razem, bez podziałów, każdy jak umiał. I znów sukces. Takie nasze światełko do nieba.

I kolejne wnioski. Nic samemu. To zawsze wspólne działania wielu ludzi, stowarzyszeń, klubów, przedsiębiorców dawały taki skutek. To współpraca jest kluczem i sposobem na zdrowy tryb życia ludzi. I tu wszystkim, z którymi miałem przyjemność pracować przy kolejnych działaniach BARDZO DZIĘKUJĘ.

Ale czy to koniec? NIE! Widząc rewelacyjne skutki, a z drugiej strony ogromne potrzeby pomocy zachęcam Wszystkich do udziału w Akademii Pana Grześka. Popatrzcie, ile wokół nas jest potrzeb? Ile razy słychać: ? Ale ja nie wiem jak? gdzie pójść? kto pomoże? Nie mam pieniędzy?. Akademia łączy siły wielu. To w Akademii zrozumienie znajdzie zagubiony rodzic nie wiedzący co ma począć ze swoja pociechą, szanowny senior zdrowo zagospodaruje swój wolny czas. To w Akademii znajdziesz odpowiedź na pytanie jaka dieta, trening czy rehabilitacja. To Akademia wskaże, gdzie można i uświadomi, że nie zawsze pieniądze są przeszkodą.

A jak? Bo właśnie dobrzy ludzie przy Akademii stoją – specjaliści, lekarze, sportowcy, psychologowie, stowarzyszenia i społecznicy. Oni są z nami i dla Was. To też ciągły rozwój możliwości przez ciągle powiększającą się liczbę ludzi chcących pomagać. Razem można wiele. Naprawdę można. My chcemy! A Ty…?