27 kwietnia br. na kortach Powiatowego Centrum Sportu odbył się II Turniej Tenisa Ziemnego dla Dzieci. Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Akademia Pana Grześka wraz z Powiatowym Centrum Sportu.

W dwóch kategoriach: zielonej i pomarańczowej rywalizowało łącznie 20 młodych tenisistów.

Kategoria zielona podzielona została na dwie grupy, spośród których wyłoniono po dwóch najlepszych zawodników. Po zaciętych meczach grupowych obfitujących w efektowne i długie wymiany wyłoniono najlepszą czwórkę, która walczyła o najwyższe laury. Do półfinału awansowali: Marta Dudek, Alicja Marcinkowska, Oliwier Kosędka oraz Mateusz Ziach.

Obie doświadczone już zawodniczki pokonały chłopców odpowiednio: Marta – Oliwier 10/2 i Alicja – Mateusz 10/3.

Finałowy mecz pomiędzy Martą Dudek i Alicją Marcinkowską zakończył się wynikiem 10/5 dla Marty.

W meczu o trzecie miejsce tryumfował Oliwier Kosędka, który pokonał po zaciętym meczu Mateusza Ziacha 11/9.

Emocji nie brakowało również w kategorii pomarańczowej, która podzielona została na 3 grupy. Zwycięzcy grup awansowali do fazy finałowej turnieju i rozegrali między sobą mecze o miejsca na podium.

Do finału awansowali: Mateusz Dobrakowski, Bartosz Kazuba i Filip Włodarczyk.

Bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Dobrakowski wygrywając z Bartoszem Kazubą 10/2 i Filipem Włodarczykiem 10/6. Drugie miejsce zajął Bartosz Kazuba, który pokonał Filipa 10/8. Tym samym Filip Włodarczyk uplasował się na miejscu trzecim.

Wszystkim młodym tenisistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w kolejnych turniejach.