KAŻDY MA SWÓJ MOUNT EVEREST, CZYLI GÓRA KAMIEŃSK PO RAZ DRUGI ZDOBYTA!!

Pokonać własną słabość to chyba największe zwycięstwo na świecie. Wyobraź sobie?siedzisz na wózku, jesteś niepełnosprawny i nie wiesz czy jutro masz nadal ochotę żyć?Dopada Cię przygnębienie, zniechęcenie i zastanawiasz się czy dobry Bóg jeszcze tam jest?a jeśli tak to na pewno jest daleko?Potem patrzysz w górę i widzisz trzy tysiące dwieście metrów krętej i stromej góry. Masz lęk przestrzeni, lęk wysokości a być może ? zbyt mało siły by ruszyć. Robi Ci się gorąco na samą myśl, że mógłbyś tam po prostu wjechać. Tymczasem ktoś wpada na pomysł, że jeśli masz lęk, to powinieneś zebrać siły i zdobyć tę górę, także Twoją, którą każdego dnia masz przed sobą?

Zapewne w ten właśnie sposób pomyśleli uczestnicy akcji ?ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK?, którzy dzięki głównym organizatorom STOWARZYSZENIU AKADEMIA PANA GRZEŚKA i FUNDACJI AKTYWNEJ REHABILITACJI pojawili się na starcie.

?ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK? to II edycja ogólnopolskiej imprezy integracyjno-sportowej skierowanej do osób niepełnosprawnych, która to w tym roku odbyła się 24 sierpnia .
Osoby niepełnosprawne w towarzystwie osób pełnosprawnych podjęli się prawdziwego wyzwania aby zdobyć Górę Kamieńsk. Uczestnicy nie tylko z Polski, wolontariusze zewsząd, hojni partnerzy i sponsorzy stworzyli coś na kształt olimpijskiej wioski, gdzie przepustką było wielkie serce, wrażliwość i pokora. Tłem była rywalizacja, prawdziwe medale i nagrody. Nie było przegranych bo dopóki walczyliśmy ramię w ramię, pozostaliśmy do samego końca zwycięzcami. W tym dniu, prawdziwą przeszkodą okazała się nie tyle wysokość czy odległość jaką musieli pokonać niepełnosprawni uczestnicy ale pogoda.
Deszcz, chłód i przenikający wiatr odbierał skutecznie nadzieję na zdobycie szczytu w iście letnim stylu. Ta droga nie była ani prosta ani łatwa. Na skróty tez się nie dało, nawet jeśli pomocna dłoń wolontariusza pomogła na jednym czy drugim metrze. To była kolejna lekcja życia dla tych, którym życie pokazało wszystkie oblicza. Lekcja wysiłku i samodyscypliny. Wraz z nią przyszła przyszło oczekiwane poczucie szczęścia, świadomość własnej wartości, rosnąca pewność siebie.
Ważne sprawy wymagają wysiłku. Spektakularne wyniki wymagają nadzwyczajnej śmiałości a marzenia- odwagi. ?ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK? to coś więcej niż integracja, sport czy zabawa. To nawet coś więcej niż zdobycie szczytu. To pokonanie słabości, które w tym jedynym dniu w roku pękają jak bańka mydlana.