Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
czwartek, 15 kwiecień 2010 13:36

Tydzień Zdrowia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

010Co roku w II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego odbywa się cykliczne przedsięwzięcie pn. „Tydzień Zdrowia”, którego celem jest cykl spotkań uczniów szkoły z specjalistami w dziedzinach z zakresu zdrowia i aktywności ruchowej.

 

„Pomysł zrodził się w 2010 roku, kiedy to jako nauczyciel szkoły średniej swoje doświadczenie i energię skierowałem w kierunku właśnie działań prozdrowotnych dla uczniów mojej szkoły. Jako niegdyś czynny sportowiec, nauczyciel WF widząc pogarszającą się sytuację zdrowotną i sprawność fizyczną młodzieży zainicjowałem takie działania na terenie szkoły. Bardzo chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie nauczyciele i uczniowie”. – mówi Grzegorz Gryczka – wicedyrektor szkoły.

 

Podczas Tygodnia Zdrowia uczniowie mają możliwość poznać i porozmawiać z ludźmi, którzy na co dzień działają w zakresie zdrowia i aktywności fizycznej. Spotkania z psychologami, dietetykami, lekarzami, kosmetyczkami i innymi podmiotami, dla których zdrowie jest elementarną częścią swojej działalności zawodowej.

 

„Pan Gryczka nie ogranicza się tylko do organizacji tego działania, które popieram jako lekarz. Sam wspólnie ze mną przeprowadza również prelekcję dla chłopców pt. „Wpływ sterydów anabolicznych na organizm młodego człowieka”. Wykorzystując jednocześnie moją wiedzę lekarską oraz doświadczenie sportowe jedynego olimpijczyka w Bełchatowie, w kontekście wyłuszczeniu zagrożeń jakie niesie za sobą przyjmowanie sterydów, oceniam jakość tych zajęć za wysoki.” – mówi Krzysztof Zochniak – lekarz medycyny.

 

Ostatni dzień „Tygodnia Zdrowia” przeznaczony jest na rywalizację sportową jako „Dzień Sportu”. Podczas tego dnia w szkole organizowane są zawody sportowe dla uczniów oraz jak w 2011 roku bicie rekordu w ilości uczestników aerobiku. Trzeba podkreślić, że w biciu tego rekordu zaangażowani byli również uczniowie szkół gimnazjalnych, a poprowadziła go nauczycielka j. polskiego w II LO pani Marta Patek.

Czytany 11465 razy Ostatnio zmieniany sobota, 20 kwiecień 2013 07:11

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: