Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
wtorek, 01 lipiec 2014 08:09

II edycja - Zdobywamy Górę Kamieńsk - ruszyły zapisy!

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

ZGŁOSZENIE UCZESTNIKA WYDARZENIA "ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK"

 


 

Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej akcji integracyjno-sportowej „Zdobywamy Górę Kamieńsk” postanowiliśmy zorganizować jej drugą edycję. Odbędzie się ona 24 sierpnia 2014r.

Osoby niepełnosprawne w towarzystwie osób pełnosprawnych podejmą się prawdziwego wyzwania i spróbują wejść-wjechać na sam szczyt Góry Kamieńsk. Uczestnicy, którzy tego dnia pojawią się na starcie pokonają własne słabości, uwierzą w swoje siły i dokonają czegoś wielkiego. Głównym celem tej imprezy jest integracja poprzez sport oraz dodatkowo, dla osób z niepełnosprawnością, rehabilitacja poprzez ruch. 

W Polsce co roku, przede wszystkim w wyniku wypadków komunikacyjnych i skoków do wody, na wózku siada około 500 osób. Jest to ogromna liczba. Zależy nam, by osoby te wyszyły ze swoich domów, z czterech ścian, by zawalczyły o siebie. Ważne jest przy tym, aby nauczyły się, jak żyć na wózku, ale też odnalazły w sobie siłę i odwagę, aby przełamały swój wstyd i udowodniły sobie i innym, że nie są gorsze od osób pełnosprawnych.

Akcja „Zdobywamy Górę Kamieńsk” to okazja do przełamania wielu barier. W ubiegłym roku z górą zmierzyło się ponad 50 wózkowiczów i dwa razy tyle osób pełnosprawnych. Większość dystans 3200 metrów pokonała o własnych siłach. Ciągle pod górę, ciągle z zakrętami. Droga na Górę Kamieńsk stała się symbolem, bo przypomina tę, którą osoby niepełnosprawne pokonują codziennie, w swoim życiu. W trudnych chwilach wspierali ich chodzący wolontariusze. Ci drudzy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności i siły charakteru wózkowiczów. Niejeden pełnosprawny stwierdził, że na górę nie wjechałby na rowerze, a co dopiero na wózku napędzanym siłą rąk. Tym samym osoby na wózkach stały się motywatorami dla osób sprawnych fizycznie, aby pokonywać swoje słabości, mierzyć się ze swoją własną górą. Wielu wolontariuszy po raz pierwszy miało okazję przebywać z osobą niepełnosprawną. Wspólna droga była okazją do integracji, poznania siebie, nawiązania bliższych relacji. Zdobywali górę razem, ramię w ramię, młodsi i starsi, mniej i bardziej sprawni. Na górze czekały na nich medale - w pełni zasłużone, bowiem osiągnęli wiele, a przede wszystkim pokonali siebie i własne słabości! Na mecie nie było osoby, na ustach której nie widniał uśmiech, mimo ogromnego zmęczenia.

Wysiłek osób zdobywających górę był szeroko relacjonowany w mediach. Na żywo wydarzenie to transmitowała telewizja Polsat, natomiast retransmisję można było obejrzeć w programach informacyjnych TVP i TVN. Również liczne relacje w ogólnopolskich stacjach radiowych i prasie udowodniły, że jest sens organizować tego typu akcje. Powstało też wiele  filmików, które do dziś cieszą się sporym zainteresowaniem w Internecie.

Pokażmy innym, że wspólnie możemy osiągnąć nawet najtrudniejszy szczyt. Na to, co zdarzyło się w przeszłości nie mamy wpływu. Tym przedsięwzięciem możemy udowodnić – zwłaszcza osobom wczoraj dotkniętym przez los - że dzisiaj zależy tylko od nich i jest miarą jutrzejszego zadowolenia, dumy, satysfakcji oraz spełnienia.

 

ZGŁOSZENIE UCZESTNIKA WYDARZENIA "ZDOBYWAMY GÓRĘ KAMIEŃSK"

 


GALERIA ZDJĘĆ - I EDYCJA (25 sierpnia 2013)

Czytany 13024 razy Ostatnio zmieniany sobota, 26 lipiec 2014 20:38

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: