Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
środa, 21 maj 2014 10:03

Szkoła pod palmami

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W dniu wczorajszym w restauracji RICCO odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Fundacji Moja Dominikana z współpracującymi i biorącymi udział w programie „Szkoła pod palmami” Akademią Pana Grześka oraz II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie. Przedstawiono cele, założenia i przebieg realizowanych działań. „Szkoła pod palmami” jest flagowym projektem Fundacji. W ramach programu polscy uczniowie wraz z nauczycielami wysyłani są na Dominikanę na okres do 3 miesięcy. Tam uczą się według podstawy programowej MEN.

„Szkoła pod palmami” dedykowana jest polskiej młodzieży w wieku od 12 do 18 roku życia. Co roku we wrześniu uczniowie mogą aplikować do projektu poprzez stronę internetową www.mojadominikana.pl. Wówczas zostaje odesłana informacja, iż kandydat został przyjęty do projektu i otrzymuje od Fundacji harmonogram prac, jakie musi wykonać w ciągu 9 miesięcy.


Uczniowie, dzięki obecności polskich nauczycieli, realizować będą program nauczania Ministerstwa Edukacji Narodowej – tak by nie stracić tych 3 miesięcy nieobecności w polskiej szkole. Jednocześnie, poprzez uczęszczanie na zajęcia do miejscowych szkół, uzyskają wspaniałą możliwość praktycznego opanowania języków angielskiego i hiszpańskiego. Doświadczenie to pozwoli naszej młodzieży na poznanie zupełnie odmiennych warunków życia, innej kultury; na wyrobienie postawy szacunku dla inności i różnorodności. Zaowocuje to również nowymi kontaktami, przyjaźniami. Zetknięcie się z życzliwością i radością nie wynikającą ze stanu posiadania wpłynąć może w pozytywny sposób na zmianę sposobu postrzegania świata. Pragniemy inwestować w naszą młodzież; to od nich zależy przyszłość naszej dzielnicy, kraju, świata.


W celu przybliżenia zasad projektu „Szkoła pod palmami” Fundacja wraz z Akademią Pana Grześka i II LO w Bełchatowie i organizują Dzień Dominikany. Impreza odbędzie się już 27 maja w „Kochanowskim”. W spotkaniu uczestniczyć będą uczniowie trzecich klas gimnazjalnych oraz pierwszych i drugich klas szkół średnich. Młodzież będzie miała okazję poznać i nauczyć się dominikańskiego tańca marengu oraz bachata, które przedstawi Fitness & Dance Studio. Oprócz tego na uczestników czeka prezentacja fotografii wyspy i jej mieszkańców oraz wspólna dyskusja. Nie zabraknie również językowych potyczek. Publiczność będzie mogła na wesoło nauczyć się podstawowe zwroty w języku hiszpańskim. Na koniec spotkania uczniowie spróbują dominikańskich soków i owoców. Początek spotkania o godzinie 10.

 

 

 

Czytany 11928 razy Ostatnio zmieniany środa, 21 maj 2014 20:08

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: