Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
sobota, 10 maj 2014 11:57

Poderwał do działania cały Bełchatów - wywiad z Grzegorzem Gryczką

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Człowiek pełen pasji, energii i chęci niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują. Jego zamiłowaniem jest sport, a przeszkody traktuje jako wyzwanie. Swoją działalnością zrzesza całe rodziny. Grzegorz Gryczka, bo o nim mowa. O pasji, życiowych celach, motywacji do działania i planach związanych z Akademią Pana Grześka rozmawiała Aleksandra Dembska.

Aleksandra Dembska: Panie Grzegorzu skąd w ogóle pomysł na Akademię Pana Grześka? Dlaczego akurat działalność sportowa?

Grzegorz Gryczka: Pomysł na stworzenie Akademii powstawał w momencie, kiedy moja aktywność co raz częściej zaczęła się skupiać wokół działań na rzecz zdrowia dzieci i młodzieży . Będąc nauczycielem, wychowawcą oraz trenerem zauważyłem, że sprawność fizyczna wśród dorastającej grupy naszego społeczeństwa maleje. Zauważyłem również, że ich zdrowie też się pogorszyło.
Coraz szybsze życie nie oznacza w swej konsekwencji zdrowszego. Przetworzona żywość, ograniczona ilość ruchu, nałóg przesiadywania przed komputerem nie wpływają pozytywnie na organizm młodego człowieka.
Przeprowadzone rok temu badania wskazywały, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie! Przerażają też opinie analityków społecznych, iż obecni 10-latkowie umrą przed swoimi rodzicami. Dlatego posiadając takie spostrzeżenia i wiedzę nie mogłem być obojętny .
Uważam, że zdrowe społeczeństwo powinno być priorytetem każdego, a tym bardziej tych, którzy zobowiązani są do działania na rzecz innych.


A.D.: Jaki cel przyświecał przy tworzeniu Akademii? Czy priorytety przez ten rok uległy zmianie?

G.G.: Cel był prosty – zaktywizować ruchowo nie tylko tych najmłodszych, ale i dorosłych, a w konsekwencji całe rodziny. Chcemy pokazać, że wolny czas można spędzić inaczej nie tylko siedząc przed komputerem, czy przed telewizorem.

A.D.: Dla kogo w takim razie jest Akademia, kto może do niej dołączyć i ewentualnie na jakich zasadach?

G.G.: Akademia Pana Grześka to stowarzyszenie, które nie zamyka się na wsparcie od innych instytucji czy stowarzyszeń. Nie zamykamy się również na osoby prywatne. Nie oczekujemy spełniania warunków, nie tworzymy podziałów. My łamiemy stereotypy i wyznaczamy nowe trendy , które krążą wokół jednej nadrzędnej zasady: FAIR PLAY wobec siebie i innych. Do współpracy zapraszamy każdego, kto widzi sens naszych działań.

A.D.: Działalność Akademii przyciąga wielu ludzi w różnym wieku. Czy od czasu powstania jej grono się rozrosło?

G.G.: Akademię Pana Grześka założyliśmy rok temu zgłaszając działalność stowarzyszenia zwykłego. Oficjalnie jednak do KRS zostało wpisane 25 kwietnia tego roku. Jego założycielami obok mnie byli również Monika MichelMichał Kosędka. Na samym początku nie było nas dużo, choć starając się o zarejestrowanie Akademii w KRS członków założycieli było 18.
Przez ten rok wiele osób chciało się wpisać w nasze szeregi i teraz będą miały oficjalnie taką możliwość. Zapraszam do współpracy.

 

źródło: www.belchatow.bai.pl


Cały wywiad znajdą Państwo pod adresem:

http://www.belchatow.bai.pl/?aktualnosci=infobai_info_wiecej&id_nius=90996#dodano

 

 

 

 

Czytany 8957 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 maj 2014 12:21

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: