Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
czwartek, 02 styczeń 2014 08:24

Lato pokaże co zrobiliśmy zimą...

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Kto wpisał na liście postanowień noworocznych "Schudnąć"??? Każdy z nas chciałby zacząć zmienić swój tryb życia. 31 grudnia wielu z nas postanowiło, że to już koniec, że nie chcemy dłużej tak wyglądać, tak się czuć i postanawiamy coś z tym zrobić...
Postanowienia to jedno a wytrwanie w nich to drugie. Często chcemy się zmienić nie dla siebie, a dla innych, wówczas jest trudniej. Dużym błędem jest również nierealny plan, który zakładamy. Wówczas bardzo trudno wytrwać w postanowieniu, bo nie widzimy korzyści płynących z narzuconych ograniczeń.
TYLKO MOTYWACJA
Jeśli naszą potrzebą jest zmiana własnego wyglądu i zmiana samopoczucia, będziemy zmotywowani do tego. Wystarczy zrobić sobie indywidualny rachunek sumienia i zadać kilka pytań: Dlaczego chcę się zmienić? Co da mi ta zmiana? Jak będę wyglądał po zmianie? I jak się będę czuł?
Jeśli będę widział korzyść, o wiele łatwiej przyjdzie mi wysiłek. Nie planujmy nierealnie. Jeśli wymyślimy sobie ćwiczenia siedem dni w tygodniu i całkowite głodzenie się, okaże się szybko, że nie damy rady, że poddamy się zbyt szybko. Niech zmiana następuje powoli, stopniowo. Na początek dużą zmianą będzie zaplanowanie ćwiczeń dwa- trzy razy w tygodniu i ograniczenie spożywania słodyczy, czy też białego pieczywa oraz picie dużej ilości wody. To jest coś realnego, więc o wiele łatwiej będzie nam w tym wytrwać. Jak wytrwamy, zobaczymy pierwsze efekty, a nie ma większej motywacji, niż to, że widzimy, iż nasze wysiłki przynoszą rezultat. Dlatego też na początek róbmy mniej i sukcesywnie zwiększajmy swój plan. Z czasem okaże się bowiem, że sport jest przyjemny, a jak zdrowiej jemy, czujemy się lepiej, więc sami będziemy chcieli dążyć do zwiększania pozytywnych nawyków. Jednocześnie każdy z nas przyzwyczaja się do różnych rzeczy, uczymy się i nabywamy tym samym nawyku. Jeśli wytrwamy w czymś kilka tygodni, okaże się, że to właśnie stało się już naszym nawykiem. Będzie nam tym łatwiej.
Tak – przyznajmy się bez bicia – nie cierpimy ćwiczyć. Wolimy czekoladę od zielonych jabłuszek i coca-colę od soków owocowych. W okresie zimowym brak nam ponadto motywacji do wychodzenia z domu, że już nie wspomnimy o jakimkolwiek sporcie.
Siłownia? Brrr… Jakiś koszmar. Lenistwo jest silniejsze od strachu pt. „ Czy zmieszczę się jeszcze w stare spodnie?”. Zaczynamy wtedy marzyć....Gdyby tak mieć osobistego trenera, który motywowałby do działania, nagradzał za dobre wyniki i zapewniał na tyle różnorodne ćwiczenia, byśmy nie porzucili ich po pierwszym tygodniu…
I TO JEST WŁASNIE TEN MOMENT
...życzenie zostało wypowiedziane widocznie w odpowiednią porę. Juhu! Już wyobrażamy sobie siebie za pół roku. Będziemy szczupli,piękni, zdrowi i pełni energii. Nasz zapał do ćwiczeń nagle sprawi , że kupimy nową baterię do wagi łazienkowej, która dotąd stała zakurzona w kąciku…;) W tym co postanowiliśmy warto wytrwać. Samemu może być trudno. Dlatego AKADEMIA PANA GRZEŚKA wychodzi Wam na przeciw. Od dziś zaczynamy Was motywować, wysłuchiwać i oferować pomoc. Już nie jesteś sam z tym noworocznym postanowieniem. Chudnijmy na zdrowie, na wiosnę, na wakacje...

Do biegu gotowi START!!!

 

 

 

 

 

 

 

Czytany 14805 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 styczeń 2014 08:44

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: