Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
wtorek, 17 grudzień 2013 12:43

ŚWIĘTOWANIE z FAR-owymi PRZYJACIÓŁMI!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Wiele dni, wiele lat, czas nas uczy pogody, 
zaplącze drogi, pomyli prawdy, 
nim zboże oddzieli od trawy. 
Bronisz się, siejesz wiatr, myślisz jestem tak młody, 
czas nas uczy pogody, 
tak od lat, tak od lat. ........

Zapach choinki, nienagannie udekorowany stół, odświętne stroje i wszechogarniające uczucie miłości i jedności....
            Takie odczucia towarzyszyły przedstawicielom Akadami Pana Grześka w składzie Grzegorz Gryczka, Monika Michel, Michał  Kosędka i Adam Michel  podczas wizyty  na wieczorze Mikołajkowym u  przyjaciół z Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. To inspirujące doświadczenie, które po raz kolejny było zasługą osób niepełnosprawnych. Uśmiech i aura rodzinnej atmosfery udzieliła nam się odkąd dotarliśmy do Czarnocina.
            W oczekiwaniu na rozpoczęcie spotkania podziwialiśmy coś,  co kiełkuje w nas do dziś. To jeszcze większa pewność i świadomość, że bariery są tylko w nas. Niepełnosprawny czy pełnosprawny, co to właściwie za różnica?

             Życzenia spokojnych i zdrowych świat przekazała nam wszystkim Monika Mazur- Pełnomocnik FAR na Region łódzki. Wysłuchaliśmy jej słów pełnych ciepła i otuchy. Monika podkreśliła wielokrotnie, że tylko wspólna integracja potrafi  udoskonalić i wpłynąć na poprawę  procesu rehabilitacyjnego.

 

Wspólnie obejrzeliśmy także film wieńczący akcję „Zdobywamy Górę Kamieńsk”. Oklaskom i wzruszeniom nie było końca. Potem jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i mikołajkowe spotkanie można było uznać za otwarte. Rozmowom nie było końca a refleksje przyszły dopiero potem, gdy grono znajomych zaczęło opuszczać imprezę...

            Zrozumieliśmy, że obok integracji należy pamiętać także o tolerancji i potrzebie akceptacji. Tylko tu nasuwa się pytanie co zrobić by słowo akceptacja znów nie stało się tylko pustym słowem???
            Przecież osoba niepełnosprawna tak samo jak pełnosprawna tęskni za miłością , przyjaźnią i zrozumieniem. Nie bójmy się osoby na wózku , niewidomej czy inaczej wyglądającej. Podajmy mu rękę , porozmawiajmy. Osoby niepełnosprawne też posiadają swoje marzenia. Mężczyźni chcą mieć kobiety, kobiety chcą się podobać mężczyznom. Każda osoba niepełnosprawna poza chorym ciałem posiada serce i duszę. Nie oceniajmy ludzi po wyglądzie ale po tym co mają w środku. Akceptujmy a nie tylko tolerujmy....

Mieliśmy ogromne szczęście uczestniczyć w imprezie, podczas której spotkaliśmy największą ilość „zwykłych bohaterów”  na metr kwadratowy.


Więcej zdjęć zobaczyć można w zakładce Galeria

Czytany 14796 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 grudzień 2013 13:54

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: