Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
czwartek, 24 październik 2013 10:47

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Walki z Otyłością. Obchodzony jest on od 2010 roku i powstał z inicjatywy WHO. Według raportu PZH (Państwowy Zakład Higieny) w Polsce ponad 15 mln osób choruje na nadwagę i otyłość. Otyłość to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Jak wynika ze statystyk, skala problemu jest z roku na rok coraz większa.

Przyczyny nadwagi

Nadmierne kilogramy mogą być wynikiem stresu, czynników genetycznych, psychologicznych, a także zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jednak najczęstszą przyczyną nadwagi są nieprawidłowe nawyki żywieniowe, przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Znaczna część osób zgłaszająca się do dietetyka nie przestrzega podstawowych zasad zdrowego odżywiania. Przede wszystkim zapominamy o spożywaniu pięciu posiłków dziennie, pijemy za mało wody mineralnej i chętnie sięgamy po wysokokaloryczne dania.

Wskaźnik BMI

Wskażnik BMI

Polskie dzieci tyją na potęgę. Z badań wynika, że 18,3% dzieci w wieku 11-12 lat ma nadwagę, a 3,4% jest otyłych! Brak aktywności fizycznej i niewłaściwe nawyki żywieniowe to główne przyczyny nadwagi wśród dzieci. Akademia Pana Grześka starając się przeciwdziałać tej zatrważającej statystyce prowadzi cykliczne akcje na placach zabaw, które mają na celu odciągnięcie dzieci i młodzieży od komputera i telewizora na rzecz zabaw rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Rodzice nie kontrolują, w jaki sposób odżywia się ich dziecko a w szkołach brak jest odpowiedniej edukacji dot. zasad zdrowego odżywiania co potęguje skalę problemu.

Jakie są skutki otyłość?

Otyłość w przypadku dzieci i młodzieży ma szczególnie negatywne konsekwencje. Nastolatkowie z nadwagą zmagają się ze złym samopoczuciem, apatią, niską sprawnością fizyczną i brakiem akceptacji wśród rówieśników. Zbędne kilogramy uniemożliwiają prawidłowy rozwój młodego organizmu. Nadmierne kilogramy wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i kondycję całego organizmu.


Akademia Pana Grześka zaprasza do aktywnego i zdrowego trybu życia!

Czytany 10078 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 październik 2013 12:23

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: