Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
poniedziałek, 13 maj 2013 07:14

Owocna aktywność...na Ż.POW

Oceń ten artykuł
(1 głos)

IMG 4298Czy tylko tygryski lubią beztrosko skakać na świeżym powietrzu?

NIE!

        Mama skacząca z córką w gumę, tata grający z synem w kapsle na torze z piasku i dziadkowie biegający za swoimi wnukami, które w pogoni za mydlanymi bańkami zapominają o bożym świecie. Brzydka pogoda, a co za różnica? Liczy się ruch, zdrowie i dobra zabawa! I znów na placu zabaw przed blokiem widać kolory i słychać gwar i śmiech. Jak łatwo w pogoni za codziennymi sprawami zapomnieć o tym, że to my dorośli musimy pokazać, jak przyjemnie i twórczo można spędzać czas przed blokiem bez użycia komputera.

        Dlatego w minioną niedzielę Akademia Pana Grześka rozpoczęła cykl imprez o charakterze rekreacyjnym dla wszystkich, którym dobro naszych dzieci i nas samych nie jest obojętne. Akcja pod nazwą :

„Owocna aktywność bez komputera” ma na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży, że w zdrowym ciele - zdrowy duch.

Wspólny cel połączył Mieszkańców Bełchatowa, którzy pozytywnie zareagowali na nasze zaproszenie i mimo niesprzyjającej pogody tak licznie pojawili się całymi rodzinami na placu zabaw na osiedlu Żołnierzy POW. Oczywiście wielką zasługę w organizacji przedsięwzięcia mieli nasi kochani Partnerzy, którzy swym doświadczeniem i zaangażowaniem, zupełnie charytatywnie, pomogli zorganizować wiele atrakcji. Harcerze demonstrowali swoje gry i zabawy. Dziewczyny z Fitness & Dance Studio w zgrabny sposób rozruszały przybyłych Zumbą i ćwiczeniami fitness. Zawodnicy z Klubu Obeliks uczyli podstaw gry w rugby - trochę „inną” piłką. Animatorzy Akademii Pana Grześka dostarczyli młodym mieszkańcom osiedla dużo powodów do radości podczas skoków na gumie i skakance, gry w kapsle czy puszczaniu olbrzymich baniek mydlanych pod okiem Kamili Waloch – uczennicy Kochanowskiego.Najpiękniejszy w tym wszystkim był fakt, iż gry i zabawy wciągały nie tylko dzieci, ale także rodziców, dziadków oraz całe rodziny. Dlatego Akademia Pana Grześka nie poprzestanie na tym jednym „placowym” wydarzeniu, ponieważ uważa za bardzo ważne, by pokazać dzieciom i młodzieży jak mogą spędzać wolny czas na podwórku. Osiedlowe spotkania z rówieśnikami wyzwalają kreatywność i fantazję. Cechy te kształtowane pod okiem dorosłych przynosi nieograniczone efekty. Jeszcze raz z tego miejsca pragniemy podziękować wszystkim przybyłym bełchatowianom i nie tylko, wspólnocie mieszkaniowej bloku nr 8, animatorom, harcerzom i wszystkim tym, bez których ta akcja nie miałaby takiego przebiegu i takiej oprawy. Ci, którzy pamiętają podwórkowe szaleństwa i z niepokojem patrzą na dorastające przy komputerze pokolenie już teraz mogą mieć pewność, że dzięki wspólnym działaniom z Akademią Pana Grześka możemy mieć wpływ na los naszych milusińskich.

Terminy kolejnych akcji „Owocna aktywność bez komputera” z Akademią Pana Grześka niebawem na naszej stronie www.akademiapanagrzeska.pl

Do zobaczenia na Waszych placach zabaw.

 

Więcej zdjęć z tego wydarzenia w zakładce Galeria

Czytany 11016 razy Ostatnio zmieniany środa, 15 maj 2013 07:03

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: