Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
niedziela, 28 kwiecień 2013 19:27

Skazani na tłuszcz!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

skazani na tluszczKomórki tłuszczowe, a wiek dojrzewania!

Naukowcy już dawno temu dowiedli, że liczba komórek tłuszczowych w organizmie człowieka nie ulega zmianie.  Ich ilość kształtuje się ostatecznie w okresie dorastania, a najintensywniej proces tworzenia tychże komórek zauważany jest u dzieci do 6-8 roku życia. Mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że nasze dzieci właśnie w tym okresie potrzebują od nas opiekunów, czy wychowawców szczególnych starań, aby w dorosłym życiu problem otyłości nie dotyczył naszych pociech. Ilu z nas rodziców wciska swoim dzieciom jedzenie nawet wtedy, gdy są one już najedzone? Ilu z nas rodziców zamiast ruchu proponuje swoim dzieciom chipsy czy wysokokaloryczne napoje słodzone? Pamiętajmy, wiek dojrzewania to jest bardzo ważny okres, który programuje organizm na resztę życia.

Nie dopuszczajmy do nadwagi dzieci!

Bardzo ważne jest, abyśmy nie dopuszczali do nadwagi u małych dzieci. Ilość komórek tłuszczowych wytworzonych u dziecka do 6-8 roku życia nigdy nie zmieni już swojej ilości. W instytucie Karolinska, na jednym z Uniwersytetów Medycznych w Sztokholmie, grupa naukowców zajmuje się od lat ludzkimi komórkami tłuszczowymi. W jednym z brytyjskich magazynów poświęconym życiu i zdrowiu człowieka, zatytułowanym "Nature", Szwedzi zaprezentowali zaskakujące wyniki swoich badań. Jeśli przytyjemy, to nie jest to wina większej liczby komórek tłuszczowych w naszym organizmie. Tycie to  jedynie zwiększania ich rozmiarów . W ramach tych badań zbadano kilkaset osób z różnych przedziałów wiekowych. Naukowcy stwierdzili, że u badanych osób liczba komórek tłuszczowych zmieniała się jeszcze w wieku dziecięcym i w wieku dorastania, ale później pozostawała bez zmian. Zdaniem dr Kirsty Spalding, kierownika projektu, wyniki badań stanowią wyjaśnienie, dlaczego wiele osób ma problem ze schudnięciem na stałe? Okazuje się że nawet po przeprowadzeniu skutecznej diety komórki tłuszczowe nadal pozostają w organizmie, stanowiąc tym samym podstawę do ponownego przytycia. Są one jedynie chwilowo „wysuszone” i niczym bomba zegarowa czyhają na nasze błędy żywieniowe. Czy chcemy skazać nasze dzieci właśnie na takie konsekwencje naszej rodzicielskiej nierozwagi?

Pomożemy Wam pozytywnie działać!

Niebawem Akademia Pana Grześka pod hasłem „Odejdź od kompa” postara się zachęcić Wasze dzieci, Was samych, czcigodnych Seniorów do wspólnej zabawy i aktywności ruchowej na placach zabaw. Dzięki współpracy wielu środowisk sportowych, specjalistów oraz mieszkańców postaramy się poprzez ruch i edukację, zaprogramować tyle komórek tłuszczowych w dorastającym organizmie, by w przyszłości maksymalnie obniżyć ryzyko wystąpienia otyłości. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy i czynnego udziału na Waszych placach zabaw. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje. Przecież zdrowie dzieci to Nasze szczęście. Dlatego zachęcam... bądźmy Wszyscy szczęśliwi.

 

 

Czytany 10214 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 28 kwiecień 2013 21:47

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: