Witamy w miejscu gdzie dowiesz się, że zdrowy styl życia, kondycja fizyczna i psychiczna, odpowiednie nawyki żywieniowe, sport, rekreacja oraz edukacja to priorytety na które stawiamy. Właśnie tu dowiesz się jak możemy wspólnie wpływać na dobry rozwój i stan zdrowia naszych dzieci i nas samych.


Czytajcie na zdrowie...

Kalendarium

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
piątek, 19 kwiecień 2013 07:27

Tragedia czyha za rogiem!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

tragedia czyha za rogiemReakcja bełchatowian na artykuł, który napisałem kilkanaście dni temu pt. „Ratujmy nasze dzieci”, sprawiła, że nie mogę dłużej czekać i przyglądać się bezczynnie, jak my dorośli przymykamy oko na problem żywienia i aktywności ruchowej , tak naszej jak i naszych pociech. Rozwój cywilizacji sprawia, iż edukacja techniczna wiedzie prym, aby nasze dzieci potrafiły rozumieć świat. Poruszać się w nim. Ale czy zdolność serfowania w internecie, wirtualna rzeczywistość to wszystko? Co, gdy trzeba wstać i iść po zakupy, do szkoły czy pracy? Zadyszki, problemy wydolnościowe, bolące mięśnie, zmęczenie. Czy komputer i telewizor załatwią za nas sprawy życia codziennego? Czemu to My rodzice, dziadkowie, opiekunowie widzimy i mówimy o problemie, a mimo wszystko dajemy się pokonać błagalnym prośbom naszych podopiecznych: „ Mamo, tato, babciu jeszcze trochę... pogram na kompie”. Gdzie podziało się Mamo, Tato, babciu idę pograć w nogę czy poskakać w gumę”? Malejąca aktywność ruchowa to nasza postępująca tragedia. Nie jesteśmy robotami. Nasze ręce, płuca, serce czy mózg nie odżywiają się jedynie przetworzoną papką informacji płynącą z telewizora czy internetu. To żywy organizm. Musi zdrowo jeść i pracować, by żyć. Dlatego to My rodzice, dziadkowie, samorządowcy i biznesmeni musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: „Dlaczego chcemy, aby nasze dzieci były szczęśliwymi i zdrowymi ludźmi?”

 

To MY mamy na to wpływ!

Rzeczywistość XXI wieku to nie tylko komputer, fast food z przyulicznej budki czy sport w świecie gier video w mało wygodnym fotelu. Świat, w którym żyjemy niesie wiele możliwości, które MY rodzice musimy pomóc naszym dzieciom dojrzeć, poznać i polubić. Piękno natury, świat poza domem, relacje z innymi ludźmi. Pamiętacie, ile radości sprawiał nam wspólny śpiew przy ognisku, kolejna super ewolucja na trzepaku czy strzelony gol do bramki wykonanej z patyków? Zdaję sobie sprawę z tego, że w dobie kryzysu, ciągłej gonitwy za pieniędzmi nie jest to proste. Ale nie niemożliwe. Najtrudniejszym  i najważniejszym zadaniem, jakie na nas ciąży jest właśnie poprowadzić naszych najbliższych w dobrym kierunku, jednocześnie uświadamiając i wskazując zarazem zagrożenia, jakie na nich czekają. Sprawmy, by po latach, kiedy spojrzymy w lustro, myśląc o naszej misji rodzicielskiej, będziemy mogli powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby nasze dzieci wyrosły na prawych, zdrowych fizycznie i wolnych od różnych zaburzeń ludzi. 

 

Wychodzimy naprzeciw!

Ilość wiadomości, rozmowy podczas spotkań z mieszkańcami Bełchatowa w sprawie ciągle pogarszającego się stanu zdrowia i sprawności fizycznej najmłodszych sprawiły, że postanowiłem swoim doświadczeniem i zaangażowaniem sprawić, by moda na zdrowy tryb życia na stałe zagościła w naszych sercach i umysłach. Widząc potrzeby społeczne w tym zakresie oraz chęć wsparcia mojego działania przez ludzi aktywnych reprezentujących różne środowiska lokalne, nie będę dłużej patrzył na stan, który z mojego punktu widzenia może się jedynie pogorszyć. Uznałem, że dotychczasowe moje działania nie wystarczą i sam tego nie dokonam. Tylko łącząc siły podmiotów, które funkcjonują w zakresie aktywności fizycznej, zdrowa i ogólnie prospołecznych aspektów życia można osiągnąć sukces na skalę, która będzie satysfakcją dla wszystkich tych, którzy zechcą razem ze mną wpłynąć na obecną sytuację. Akademia Pana Grześka jest swoistą klamrą, która skutecznie pozwoli spiąć i wykorzystać wszystkie możliwości, ludzi, instytucji - Nas wszystkich do osiągnięcia sukcesu, czyli naszego dobrego zdrowia i samopoczucia. Dlatego zachęcam wszystkich do współpracy. Działając razem, jesteśmy w stanie zmienić stan rzeczy, dając jednocześnie innym impuls do przemyśleń i być może zmiany zachowań i przyzwyczajeń. Sukcesem naszym będzie już nawet chwila zastanowienia się nad istniejącym problemem i ewentualnych skutkach na przyszłość. Dotyczy przecież to naszych dzieci i Nas samych. Jestem zdeterminowany, aby swoją pracą udowodnić, że jesteśmy w stanie zmienić życie swoje i naszych dzieci na zdrowe i szczęśliwe.

Czytany 12817 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 kwiecień 2013 16:18

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Partnerzy

Polecamy

Masz pytanie ? SKONTAKTUJ SIĘ z nami !

Email:
Temat
Wiadomość: